The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Evet dostlarım. Oturup Biraz Konuşalım ;


Bizler doğumdan ölüme kadar ki yolda yalnız yürümeye mahkum bırakılmış insanlarız. Kimileri yalnızlığı sever , benimser ve hayat felsefesi olarak edinir, kimileri ise sosyal olmak, insanların içine karışmak ister. Kimilerimizin sevgilisi vardır, kimilerimizin dostları. Bu kavramlar sizi de sıkmadı mı? Neden yalnız kalmıyoruz? Yalnız kalmadan hiçbir şeyi halledemeyiz dostlarım inanın bana.
Bizi güçlü kılan şey daima yalnızlığımızdır ve yalnızlığımızdaki çaresizliğimizdir. Bir ele ihtiyaç duymadan yürürsek, ayağa kalkarsak o zaman yaşamanın anlamını öğreniriz. Elbette siz değerli dostlarıma ‘ Nihilist ‘ olun demiyorum, zaten bu gezegende ‘ Nihilist ‘ olmamız gerçekten imkansız. Hangimiz zerdüşt olabiliriz ki? Hangimiz daha gerçekçi olabiliriz ki?
Her birinizin sıradışı hayatları var elbette lakin kime göre, neye göre.
Sizler önünüze çıkan her zorlukta diz mi çökeceksiniz? Sanmıyorum, sizler her zaman başı dik duracak insanlarsınız, sizler yeryüzüne bağlı kalacak insanlarsınız. N’olur her geçen gün daha fazla koşun daha fazla adım atın daha fazla çabalayın ve daha fazla inanın ‘ Yalnızlığınıza ‘ gitmek için. Biz insanlar öncelikle kendimizi aşmalıyız, en başta nasıl yalnız geldiysek tabiatımıza uymalı ve yalnızlığı hayatımızın merkezi yapmalıyız. Elbette insan kendisini aştıktan sonra tekrar sosyal bir canlı olabilir lakin insan önce kendisini aşıp sonra diğer insanları tanımalı.
Dostlarım siz kalbinizi dinlemeyin siz mantığınıza yoğunlaşın çünkü kalp başkalarına itaat eder lakin mantık size itaat eder. Sizleri Nietzsche’nin sözüyle azat ediyorum ; Yalvarırım yeryüzüne bağlı kalın , inanmayın dünya dışı şeylere.

Paylaş
Önceki İçerikKöprüde Hipnoz
Sonraki İçerikKahraman Atın Kolsuz Kadını
Hz.Till
'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'