The following two tabs change content below.
Solomon

Solomon

Solomon

Latest posts by Solomon (see all)

Gözlerimi açar açmaz günaydın sigaramı sardım. Kahvaltı öğününü gereksizleştiren atıştırmalar sonrası dışarı attım kendimi. Kızaran gözlerin korkutucu cazibesi insanlara enteresan gelmiş olacak ki o beyaz gözlülerle sürekli bakışlarımız kesişti ya da bana öyle geldi. Beyrut’ta dinlediğim birkaç şarkı ve içtiğim birkaç çaydan sonra eve dönme istediğim oldukça arttı ama bu sefer Yol’u oldukça uzattım.
Şehrin tüm ara ve arka sokaklarını ciğerlerime çekmek istedim ki ben dünyaya bir takım duman ve gazları ciğerimde hissetmek için geldiğimi varsayarım. Neyse. Size burada sıkıcı politika teorileri sosyal sorumluluklar, sosyal eşitsizliklerden bahsetmeyeceğim. Anlatımım biraz Egoistçe olabilir ki bunda hiçbir sorun görmüyorum, sokaklardan söz edeceğim.
Hiçbir zaman çok para kazanmak ya da para kazanmak gibi bir isteğim olmadı bira ve türlü bağımlılıklarımı karşılayacak para dışında ki bundan dolayı çok muzdaripimdir. Yani diğerleri gibi lüks evler, arabalar iyi kıyafetler gibi arzularım olmadı. Kitap okumayı arzularım ben, bira ve uyuşturucu içmeyi, sokakta olmayı iğrenerek veya korkarak baktığınız adamlarla olmayı.
Size kalırsa yaptığım şeyler beynimi ve geleceğimi çürütmekten başka hiçbir boka yaramıyor. Çok biliyorsun sayın ukala ticari köle. Sen saatlerini ve ömrünü boktan işler için pazarlarken insan olmanı sağlayacak her türlü gerçeklikten vazgeçmiş ve ölmeden önce son 10 yılını mutlu geçirmek için yaparken bunları bana söylediğin her söz anlamsız kalacak. Sen geleceğin için insanların gözlerinin içine bakmaya korkarken yüksek duvarlı yüksek katlı evlere taşınırken aslında var olmamızı sağlayan bu sokakları ben bir bir aklıma kaydediyorum.
Uyuşturucu bir tür meditasyon sizin gerçeklerinizden uzaklaşmanın transsal Yolu. Bilginin etkisiz kaldığı hayal ve hayalüstü gerçekliğin döllendiği saha. Sizin içi boş mastürbasyondan öteye gitmeyen kariyerist, popülist ‘’bağımlılıklarınız’’ buna daha çok aptallıklarınız demeyi tercih ediyorum. Benim bağımlılıklarım yanında çok vahşi, çok vicdansız, çok cinai ve bize çok uzak.

Sayın mantık heyulası plancı insan. Lütfen sakin ol ve insandan uzak bağımlılıklarını al ve siktir git beynime girmeyin bırakınız radiohead çalsın.

Bir müptezel veya bir Nietzsche olmak sizin elinizde yada müptezel bir Nietzsche olmak.

Paylaş
Önceki İçerikVera’nın Hüznü
Sonraki İçerikVarlık-Yokluk

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın