The following two tabs change content below.
biyerlerde

biyerlerde

~ love will tear us apart again
biyerlerde

Latest posts by biyerlerde (see all)

Sokak lambasının altında uyandım, sanırım İç Anadolu Bölgesi’nde bir yerlerdeydim. Bilmiyorum. Sokak kafamı kaldırdığımda gördüğüm tek şey ağarmaya başlayan gökyüzüydü sokak lambası ihtişamını yavaş yavaş bırakıyordu. Ellerimi gözlerimi silip hareket etmeliydim. Yeni bir hikaye başlıyordu.

– 06.36

Ağır adımlarla yürüyordum ihtiyacım olan tek şey baş parmağımdı ve hala yerindeydi. Kısa bir yürüyüşün ardından otoyola çıkmıştım. Farklı şehirlere ait plakalar geçip gidiyordu yanımdan güneşe doğru yolculuk halindeydi sanki hızlıydılar. Aceleleri var gibi… İleride dörtlüleri yanan bir araç durmuştu. Kendini içine attığımda yeni bir insan yeni hikaye demiştim.

– 07:15

Beni aracına alan adam tam bir arabesk hastasıydı samimiyetine güvenerek Pink Floyd dinlemesi gerektiğini söyledim. Oğlunun ve kızının dinlediğini söyledi hatta bir iki şarkısının adını yarım yamalak bile olsa söyledi. Küpe takmamın sebebini sordu, hoşuma gittiğini söyledim. Neden otostop çektiğimi sorduğunda şaşırdım, “bir cevabım yok, nedenim de.” dedim. Mola yerinde durduk yakıt aldı bana da bir sandwich ısmarladı.

– 09:41

Kamp alanı ararken buldum kendimi. İçilen ucuz şarap etkisini göstermeye başlamıştı. Hikayeler bitmiyor, insanlar koşuşturuyordu. Kendi hikayemi düşündüm. “Neden varım?” “Neyim?” “Neredeyim?” hiç bir cevap bulamadım. Vazgeçtim sormaktan, arayacaktım – ki o beni bulacaktı –

23:23. Çadır kuruldu, şarap içildi. Hikaye bitti.

IMG-20140920-WA0003

Çayımız var sıcacık, gezginlerle, yolcularla, keşişlerle paylaşalım.

Paylaş
Önceki İçerikİçim Sarhoştu Zaten
Sonraki İçerikÖzetle Ben-Biz
biyerlerde
~ love will tear us apart again

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın