The following two tabs change content below.
lili marleen

lili marleen

There's someone in my head but it's not me!
lili marleen

Latest posts by lili marleen (see all)

Müziğin insanları birleştirmesinden, Woodstock’tan, farklı açılardan eleştirdiğimiz yönleri de olsa Gezi Parkı’nda farklılıkların bir arada olmasının güzelliğinden; farklı galaksilerden, hepimizin parladığından falan söz ediyoruz eyvallah. Fakat egosantrik olmadığını söyleyip başkalarının çelişkilerine değinerek ego tatmini yapanlardan, kendisiyle aynı koşullarda yetişmemiş insanların geri kafalılığından dem vurup kendinin zeki olduğunu sanan insanlardan geçilmiyor ortalık.

Ayrıca pop kültüründen ne kadar iğrendiğimizden bu poptan insanların kendini ortaya koyma çabalarının bizde yarattığı bıkkınlıktan söz ediyoruz bunu sıkça dile getirip pop kültürü eleştirisini de popüler hale getirdik. Şahsen pop kültürünü yaşayan insanların bir çok ‘’rocker’’dan daha yalın olduğunu düşünüyorum bu insanlar sanata ilgi duymadıkları için kolay erişebilecekleri platformlardan bir kültür ediniyorlar hepsi bu. Bu insanlar popçuyum diye ortalıkta dolanmıyorlar popçu olduklarının bile farkında değiller. Bir konvers, bir kızıl saç, bir yeşil saç, bir kareli gömlek, bir deri ceket, bir şapka da kendini pazarlamak içindir sonuçta. Baştan aşağı beyazlara bürünsek o da başka türlü bir kendini pazarlama şeklidir. Bir insan birine göründüğünde ya da biriyle konuştuğunda kendini pazarlıyordur zaten. Bir insanın başkalarının çelişkilerinin farkında olması o insanı daha az çelişik yapmıyor ne yazık ki. Çelişkilerden hiçbirimizin bir kaçışı olmadığı bu kadar açıkken bütün bu bir yere varmayacak sözleriniz sizi yormadı mı? Ben şahsen şu yazıyı yazarken yoruldum.

Ben çelişik bir insanım, bu yazı da çelişik ama sizin söylediklerinize ve yaptıklarınıza tanıklık ettikçe bir şeyler yazmadan edemedim.  Bir süre kendimi bir kuleye kapatacağım bir kaçış olmadığını bildiğim halde hiç değilse daha az kişiye görüneceğim.mystic-castles

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın