The following two tabs change content below.
lili marleen

lili marleen

There's someone in my head but it's not me!
lili marleen

Latest posts by lili marleen (see all)

Ekin’le meydanda buluştuk bir ev partisine gideceğimizi söyledi o gün için başka bir planım olmadığından kabul ettim. İçeri girdiğimizde buraya tüm bu şekilci insanları toplamayı nasıl başardıklarını merak ettim. Kendini beğenmiş bir edayla birbirini süzen, arada bir soğuk bir ifadeyle gülümseyen, sanatta zevk sahibi olduğunu düşünen bir sürü insan. Ekin’le ilk gördüğümüz kanepelerden birine oturduk insanların hallerine kendi aramızda gülmeye başladık. Bana teşekkür etti gelmeseydim bu ortamda çok sıkılacakmış. Ekin beni insanlara tanıtırken yalnızca adımı değil okuduğum bölümü de söylüyordu. 3. kez bunu yaptığında artık sinir olmuştum; ”Evet, tek özelliğim okuduğum bölümüm” deyip gülümsedim. Onlar neden böyle söylediğimi pek anlamadılar ama gülümsediler. Ben tepkiliydim çünkü sahip olacağı meslekle övünen tiplerden değilim ben insanların adımı bilmeleri yeterli benim için. Ekin sadece insanlar beni tanısın istemişti  ama gereksiz ayrıntılar veriyordu hayatıma dair. Genelde yalnız görünmek istemiyordu yanımdan çok ayrılmıyordu o da bu ortamda pek rahat hissetmiyordu belli ki.

Benim başım dönmeye başlamıştı hemen bir yere oturup bir şeyler yazmaya başladım. Belki de insanlar tarih boyunca kim olduklarını unutmamak, bir gerçekliğe tutunmak için yazmışlardı.Bu baş döndürücü hızla değişen dünyada yazılanlar insanların geçmişteki kendilerine  tutunmalarını sağlıyor.                                             Hayatım boyunca oluşturduğum tüm karakter özellikleri yitmiş, yetiştirdiğim sevgiler tomurcuklandığı anda içinden oluk oluk kanlar akmış, huzur bulduğum evimin duvarlarından ziftler akmıştı. Ben de sonunda bu gerçeği kabullendim:Bu dünyadaki en büyük illüzyon yer çekimi; her şey elimizden kayıp düşmek için elimize verilmiş, bizse düşüp yuvarlanmak için yaratılmış gibiyiz. Oturduğum yerde beni bulan kaostan korkmuyorum artık, kaosun kendisi olduğumu fark ettim. Ben artık bilerek düşüyorum daha güçlü kalkacağımı fark ettiğimden.

İçeriden Ekin’in sesini duydum birlikte dans etmeye başladığımız anda bir yere varmayacak tüm düşüncelerimizden kurtulduk. Bu saçma parti sonunda bitmişti bizim içinse gece daha yeni başlıyordu; yatacağımız banklar, sığınacağımız rock barlar, uzun uzun izleyeceğimiz yıldızlar, sohbet edeceğimiz bazen boş bazen derin konular vardı.Meteor

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın