The following two tabs change content below.
hack_tor

hack_tor

0 ve 1 arasında, hayatın virüsü, sabit bir yer yok ama Gondor diyelim.

Lumos Maxima

Harry Potter 20.yılında !

i solemnly swear that i am up to no good

“Mösyöler Aylak, Kılkuyruk, Patiayak ve Çatalak, Sihirli Muziplik Sanatçılarının Yardakçıları Gururla Sunar: Çapulcu Haritası”
Sirius Black (Patiayak), Remus Lupin (Aylak), Peter Pettigrew (Kılkuyruk) James Potter (Çatalak)’ın Hogwarts’ta öğrencilik döneminde yaptıkları haritadır.

Harita açıldığında okulun çalışanlarını, gizli geçitlerini ve diğer gizli yerlerini gösteren detaylı bir Hogwarts planı belirir, ancak bazı yerler (İhtiyaç Odası ve Sırlar Odası gibi) yapıcılarının oralar hakkında bir bilgisinin olmamasından haritada çıkmaz.
Animagus değişimleri, Çok Özlü İksir ya da Görünmezlik Pelerinleri Harita’yı yanıltamaz.

İsmi ilk olarak “harry potter and the prisoner of azkaban”da geçer, Weasley ikizleri koridorda tezek bombası patlattıkları için Argus Filch’in odasında cezaya kaldıklarında ‘çok tehlikeli’ yazan çekmeceden aşırmışlardır. Haritayı 4. sınıfa geldiklerinde Harry’e verirler.
İlerleyen kısımlarda kullanmasına karşın Ateş Kadehi’nde Harry’nin Harita’yı nasıl Moody’nin odasından geri aldığı anlatılmaz; bu karışıklık Rowling’e sorulduğunda o, Harry’nin Üçüncü Görevi takip eden günlerde odaya sızıp Harita’yı aldığını ama kendisinin bu detayı yazıya aktarmayı unuttuğunu söyler. İnternet ortamında sorulan “Okul yıllarının bitmesinden sonra -eğer yaptıysa- Harry’nin Çapulcu Haritası’nı hangi çocuğa verdiği” sorulduğunda, onu kimseye vermediğini düşündüğünü ama büyük oğlu olan James Potter’ın onu bir gün babasının masasından yürüttüğünü düşündüğünü söylemiştir.

Ekşi sözlükte “she says her name is goldie” isimli kullanıcının sorduğu mükemmel bir soru vardır. Entry şöyle ;
“hakkında weasley ikizlerine sorularım olan haritadır, siz kardeşinizin her gece peter denen bi adamla uyuduğunu görüp nasıl ses etmiyorsunuz lan ”

Gezi direnişinde bu harita Twitter’da etkin bir biçimde kullanılmıştır.
Taksim’in gizli sokaklarını, nereden polis geldiğini göstermiştir.
Voldemort’un çok özlü iksir kullanarak balkon konuşması yaptığı tespit edilmiştir.

Neobeat olarak bu haritanın bir benzerini “Zeytinli Rock Fest” bölgesi ve kurtarılmış diğer bölgelere uyarlamayı düşünmekteyiz.

Mischief Managed !

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın