The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Hepimiz çocukken daha mutluyduk değil mi?
En azından ben öyle düşünüyorum dostlarım.Ne egolarımız vardı ne tüketim çılgınlığımız.Paramız olmasa bile mutlu olmayı bilir ve onunla yetinebilirdik.Şimdi ne para bizleri mutlu ediyor ne de hayatın gerçekliği.Çocukken en küçük olayla mutlu olabilirdik, mutluluğumuz çok küçük şeylere bağlıydı.Kimisine göre koşmak, kimisine göre topa vurmak en büyük mutluluktu.Çocukluk aşklarımız vardı hepimizin,gidip yüzüne söyleyemediğimiz aşklarımız vardı. Hatırladınız dimi o aşkınızı? Ben de hatırladım. Masumiyetimiz vardı hepimizin birbirimize olan güvenleri vardı. Teknoloji çılgınlığımız yoktu samimiyetsiz ortamlarımız çıkarcı ortamlarımız yoktu. Hepimiz birer saf bireydik ve çılgınca hayal dünyalarımız vardı, ucu bucağı olmayan hayal dünyalarımız ve her birisinde kendimizi en güçlüsü seçerdik. Evet hepimiz çocukken gelecekte güçlü olmayı seçtik lakin hayat bizden daha güçlü çıktı. Kim bilebilir ki bunun böyle olacağını.

Dertlerimizin küçüklüğü vardı. Boyumuz ufaktı dertlerimiz de ufaktı. Şimdi dertlerimiz boyumuzu da geçer durumda.Şimdi o masumiyetimiz o saflığımız yok. Üzgünüm dostlarım masumiyetimizi yitirdik ve şu soruyu sizlere sormak isterim; Hangimiz masumuz?
Şimdi ise egoları boylarından büyük, tüketim, teknoloji çılgınlığı içerisinde birbirleriyle yarışan insanlar var.Üzgünüm dostlarım şimdi samimiyetsiz ortamların birer piyonları olduk.
Ve çocukken hepimiz özgürdük. Şimdi özgürlüğümüz elimizden alındı. Ya da biz özgür olduğumuzu düşünürdük.Çünkü bizden kimse korkmazdı şimdi korkuyorlar ve özgürlüğümüzü alıyorlar.

Sizleri yönlendirmek isterim dostlarım. Çocukken kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için o güçlü sizi yaratmak için gidin ve özgürlüğünüzü ellerinden alın ve onları mağlup edin…

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın