The following two tabs change content below.
Milena

Milena

Herşeyin başı çilek.
Milena

Latest posts by Milena (see all)

Cosmos’da Bir Varoluş Çığlığı: VOYAGER 1

 

 “Dünya dan en uzaga gitmiş olan uzay aracımız Voyager 1. Bir milyar yıl sonrası için bir mesaj taşıyor. Kim olduğumuza, neler hissettiğimize, neler yaptğımızıa ve yaptığımız müziklere dair.”

Astrology aka Solar (Soul) Biology - Is the study of the positions & aspects of celestial bodies&their influence on the course of natural earthly occurrences&human affairs. Please like http://www.facebook.com/RagDollMagazine and follow @RagDollMagBlog @priscillacita More:

 

Voyager 1. İnsanın varolma çabasının en büyük kanıtı. 1 milyar yıl sonra ırkımız kaybolsa da bir zamanlar vaolduğumuzun, neler yaptığımızın bilinmesini istiyoruz.  Ve kendimizi anlatıyoruz boşluğa.  Devlet başkanlarını ve ülkeleri anlatıyor. Sistemini anlatıyor. Ve hür kölelerini. Her sabah  alarm sesi içinde boğularak aynı saatte kalkıp işe gittiklerini anlatıyor.Her maaş zammıyla sevinen ve yeni bir araba taksitine girenleri anlatıyor. Akşam yemeğini daha lüks bir yerde yiyebilmek için exta mesaiye kalanları anlatıyor. Onlara çizdikleri pembe panjurlu dünyanın içinde yaşayanları anlattılar.

Ama kimse panjurun dışındaki sisten bahsetmedi.

Akşam yemeği için hazırladıkları portakal soslu ördeğin tarifini anlattılar ama yemek bulabilmek için çöp konteynırlarını karıştıranları anlatmadılar. Çocuklarına bakamadığı için kendini suçlayıp intahar eden adamın hikayesini anlatmadılar.Suçlu olanın adam değil devlet olduğunu kimseye söylemediler.  Doğuma dakikalar kala ara sokakta bi parka kendini atıp çalıların arasında babasız çocuklarını dünyaya getiren kadınları anlatmadılar. Kardeşini  öldürdüğü için sokakta kıstırdığı polisi öldüren zenciyi anlatmadılar.Sigortası olmadığı için tedavi olamayan adamın çektiği acıya katlanamayıp kafasını vura vura  duvarı kırmızıya boyayanları da anlatmadılar. Duvarların kirliliğinden kanı bile farketmediler belki de.

Anlatmadılar hiçbirini.Yaşama biraz daha katlanabilmek için eroine ihtiyaç duyanları, sokak başında bir peçete daha almamız için gözümüzün içine bakanları, sokaklarda yok olanları ya da ruhu ssokakta ölenleri .

Billyboardlara koydukları geniş aile tabloları anlattılar. İnsanların daha çok çocuğu olduğunda bahçelerinin çimini daha mutlu biçtiğinden bahssettiler. Ama daha çok çocuğu işçi azlığını  doldurması için istediklerinden bahsetmediler.  Ülkeleri için savaşacak toprak aşkıyla beyinleri yıkanmış robotlara ihtiyaçlarından da bahsetmediler.

Onlara televizyonda gösterdikleri mutlu aile tablolarını, her milletten el ele tutuşmuş şarkı söyleyen çoukları anlattılar. Çekilebilecek en yüksek bütçeli filmi çekerek uzaya gerçekliğimiz olarak yolladılar.  O kadar inandırıcıydılar ki bize bile her nefes alışımızın kaos olduğunu unutarak  filmin içinde birer figüran olarak yerimizi aldık.

 

Creative Space Illustrations | Abduzeedo Design Inspiration:

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın