The following two tabs change content below.

L.A.Woman

Latest posts by L.A.Woman (see all)

12773336_10153970763737855_1247526646_o

Şiir gecesine gideceğiz dedik, gittikte. Önce orada hissetmeye başladık sihri, ardından modada. Yağmur yağıyor, yağıyor ve yağıyordu. Derken kendimizi bir çocuk parkına sığınmışken bulduk. İşte hikaye orada başladı… Bu deneysel geceden bütün neobeatlerin birlikte cut-up tekniğiyle yazdığı tribal bir metin.

“Zamanın öneminin olmadığı, ilüzyonun aşıldığı bir gece, gökten yağan
bereketin ambiansında, çocuk parkına göç eden Neo-Beat kavmi parka yerleşti. Fakat her katta farklı bir sınıf vardı. Biz undergroundız diyen altı kişilik bir grup parkın zemininden çıkıp üst kattaki müzik seslerine yöneldiler.

İzledim ve gördüm ki samimiydi burası. Undergroundı izlediğimden biliyorum.

Biz izleyenlerdik. Kendi kendimize bunun mutluluk olup olmadığını sorduk. Hayır! Fark ettik ki hayatta aradığımız en önemli şey mutluluk değildi. Hayatta bize haz veren bambaşka duygular vardı, belki de keşfedilmemiş. Ve biz! Gözleyenlerdik! İşte şuan hissettiklerimiz…

Mutluluğun manifestosu iki doğru gerektirir; zaman ve insan. Zaman bizim dışımızda gelişen ve daima kendi yörüngesinde ilerleyen ve ilerledikçe insan denilen (en azından öyle dediğimiz) biçimin içinde insanı kendi oyununa davet eden hadise. Hadi sıra sende diyen en cesur, yıpratıcı, güldürücü,haz ve acı verici. İnsan bunun farkında olup akıp giden suyun buluta veya açan çiçeğe hüküm süreceğini umursamaz bir şekilde kavrayabilirse en mutlu canlı türü olabilir mi acaba?

Contra- dadaizmin endoplazmik retikulum üzerindeki hegamonyası, meteorolojik enflasyonlara yol açtı.

Üç yaşında Pegasus’a binmeyi bıraktık. Üç yaşında olimpos dağının tepesinde Pegasus’un eğerini tuttuk. Pegasus orgon akümülatörüne girdi ve Neo-Beat dile geldi. Zaman yedi parçaya bölündü. Binlere kez atomlar çekirdeğine ayrılacak. 3. boyutun sonu: 7. boyut. #Occupy çocuk parkı. Bilge NeoBeatler tütsü yakar.”

Göl vahşi ıslaklığıyla
Güneş hırçın ateşiyle
Meditasyon dünya içgüdüsü
İç açlık döngüsü yaratıldı

Göl vahşi güneşle buluşur
Güneş ateşini körükler dünyaya
Göl zevk suyunu akıtır
Dünya bulut sevişmesinde

Zevk suyu tepeye akar
Akışa güneş meydan okur
Geceye döner dünya
Güneşin ateşi yetişemez
Zevk bulutları titrer soğuğa

Yağmur toprağa iner
toprak dibe akar
Dünya merkezi ateşten
Zevklenir yağmur
Magma, magma, magma…

Yağmur tepeden yer dibine

Yanar ateş, gök ıslak…

Neo-Beat Band

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın