The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Evet dostlar…

Herkes bir miktar düşünme yetisine sahiptir lakin herkes aynı doğrultuda düşünmez ve bir kalıba sokmaz düşüncelerini. Düşünmenin sınırı ya da bir şekli yoktur. Düşünmek biraz da beyin formlarını çalıştırmaktır ve harekete geçmektir. Her düşünen insan aslında harekete geçmiş sayılır, insanoğlu bir saniye dahi düşünmeden yapamaz. Sürekli beyninde bir şeyler dönüyor ve kafasının içinde tilkiler dolanmasa bile ayağı kırık tavşan mutlaka vardır. Evet tavşan… Herkesin beyaz bir tavşanı vardır ve onun peşinden gitmeye mahkumdur. Herkes fikirlerinin ve düşüncelerinin peşinden gitmeye mahkumdur. Düşünmek para , yetenek , beceri ve ekstra bir çaba istemez. Aptal ve ölü değilseniz düşünebilirsiniz. Düşünceleriniz ve fikirleriniz elbette dün ki gibi olmayabilir. Çünkü orada sürekli üretim vardır ve siz üretmeye devam edersiniz, elinizde olan bir şey değildir bu. Gördüğün bir insanı da düşünebilirsin bir nesneyide. Senin O ‘ na nasıl yaklaştığınla ilgilidir. Herkes bir cisime bakar ancak herkes aynı şeyi görmez. Düşünceler asla aynı olamaz asla birbirlerine dokunamazlar. Düşünceler yıldızlar gibidir birbirlerine selam verirler sadece. Düşüncelerinize inanmak zorundasınız çünkü onlara inanmadığınız an düşünceleriniz sizi kontrol etmeye başlar ve kendiniz olmaktan uzaklaşırsınız. Yalvarırım kendiniz olmaktan uzaklaşmayın dostlarım.

Evet kıymetli dostlarım ; Anlamak neydi peki? Herkes anlayabilir mi? Herkes doğruları ve yanlışları görebilir mi? Herkesin doğruları ve anlamları farklıdır. İnanın bana sizi anlamaya çalışanlar yok , sadece kendi anlamlarıyla örtüşüp örtüşmediğine bakarlar ve uyarsa sizinle kafa yormak isterler , aksi taktirde ise sizi dinlemeye tenezzül bile etmezler. Tuhaflıkta burada işte . Sizin anladığınızı karşınızda ki ya farklı bir şekilde anlatmışsa? Aslında o anladığınız anlamadığınız şey ise? Hiç düşündünüzmü siz , hiç kendinize sordunuz mu? Ya böyle anlatmadıysa? Ya ben yanlış anlamışsam diye? Dert etmeyin , siz doğrularınız üzerine gidin. Unutmayın ki ” Sadece aptallar ve ölüler fikir değiştirmez ” umarım bu tavsiyeme uyarsınız.

Pek kıymetli dostlarım… Uzun süre düşünmeyin uzun süre anlamaya çalışmayın. Aksi taktirde bataklığa girersiniz , düşersiniz , batarsınız … Düşün ama sizi kaldıracak birisi var ise düşün. Yalvarırım düşüncelerinizi ve anlamlarınızı koruyun. Herkes farklı anlar ama sen doğrusunu değil anlamak istediğini anla ve sorgulama. Sorgularsanız bunun sonunun olmayacağını göreceksiniz . Kuyunun sonunda hiçbir şey yok inanın bana. Sadece bir su ve karanlık.

Herkes o suyu bulamaz lakin bulanlar her zaman o suyu arayanlardır…Ve sizlere sormak isterim sizleri düşünmeye sevk etmek isterim. ” SİZ KENDİNİZİ NİÇİN YARATTINIZ? ”

Paylaş
Önceki İçerikNouvelle Vague
Sonraki İçerikMüzik Nedir?
Hz.Till
'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın