The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Hiçbir hakikat yoktur ki deneyimlemeden bilgi sahibi olmayalım. Bilgi sadece bize konuşma hakkı verir deneyimlemek ise güç . İnsanlığın deneyimlemeden ve gözle görmeden elde ettiği ne var ki? bizler yaşamadan , görmeden ve şahit olmadan nelere doğru diyebiliriz ki? Tanrı? göreniniz var mı? ölümü deneyimlemeden ona ulaşabileceğini düşünen var mı? gidip görmeden , gezmeden , yaşamadan hakikate ulaşan var mı?

Bizler boş bir levha ( Tabula Rasa ) olarak doğduk ve deneyimleyerek bilgi ve birikim elde ederiz. Bir insanı , bir olayı , bir bilgiyi yaşamadan ve görmeden nasıl öğrenebiliriz ki? elbette sonucunu tahmin ettiğimiz olaylar vardır ve doğruluk payıda yüksektir lakin deneyimlemeden , yaşamadan o nu nerden öğrenebiliriz? güzel olan her şeyi deneyimlemek zorundayız sonu acı duyulacak olsa bile .

Sonunda hüsran , keder , yıkım olsa bile deneyimlemek zorundayız ve sonuca ulaşmalıyız. Sonuca ulaşmak sizlerin yani bizlerin elinde . Bir binaya girip 1. 2. 3. katta ne olduğunu öğrenmek için basamakları çıkmalıyız. Hayatta böyledir o basamakları çıkamazsak o adımları atamazsak boş bir levha olarak kalırız. Böyle hayata devam etmek acı vericidir dostlarım.

Yalvarırım yeryüzüne bağlı kalın , yalvarırım deneyimleyin…slide_2

Es nihil est in intellectu quid non fuerit in sensu.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın