OpZen 3 (İzmir Aydın Denizli Isparta Antalya Rotası)

  Harita yükleniyor...

  Tarih/Saat
  Date(s) - 29/04/2017 - 03/05/2017
  17:00

  Mekan
  6:45 KK Alsancak

  Categories No Categories


  OpZen 3 (İzmir-Aydın-Denizli-Isparta-Antalya Hattı)

  OpZen 3 Programı

  Etkinlik facebook sayfası: https://www.facebook.com/events/1892100201076057/

  29 Nisan İzmir

  Toplanma Noktası: 6:45 KK Alsancak Saat: 17:30

  30 Nisan Aydın
  Aydın: Voobee Coffee Saat: 19:00 (Hasan Efendi Mah 1905 Sokak No: 9)

  1 Mayıs Denizli
  Denizli: Rainbow Cafe & Bar Saat: 19:00 (Çamlaraltı Mahallesi, Kınıklı Caddesi No:24)

  2 Mayıs Isparta
  Isparta: Huni Cafe&Bar 1 (Kafeler Caddesi ) Saat: 17:00

  3 Mayıs Antalya

  Antalya: Gizli Bahçe-(Karadayı Sk. No:5 Kaleiçi) Saat: 14:30-16:00

  Antalya: Olympos Plajı Gişeleri Önü(17:30-18:30)
  Bu toplanma noktasından, Satürn Komünü’nü kurmak üzere topluca Holy Antalya Koyu’na geçilecektir.

  “Olympos’a nasıl ve nereden gelebiliriz?”

  Otobüsle gelenler için: Antalya Terminali’nden ve Konyaaltı 5M Migros Mevkiinden saat başı 21:00’a kadar araç bulunmaktadır. Bu otobüs sizi Olympos kavşağına kadar getirmektedir. Sonrasında Olympos kavşağından başka bir otobüsle ya da otostopla Olympos plajına inebilirsiniz.

  *Katılım ücretsizdir. Kayıt vs. gerekmiyor. Doğrudan –buradan duyurulacak- toplanma noktalarına gelmeniz yeterlidir.
  **Etkinliğin tamamına katılabileceğiniz gibi sadece bir şehirdeki etabına da katılabilirsiniz.

  Rota: İzmir-Aydın-Denizli-Isparta-Antalya-Satürn Komünü

  29 Nisan İZMİR NEO-BEAT BULUŞMASI

  Toplanma Noktası: 6:45 KK (Kıbrıs Şehitleri Cad. Muzaffer İzgü (1482) Sok. No: 10 Alsancak)
  Saat: 17:30-21:30
  -Neo-Beat İzmir çevresi kuruluş forumu
  -Neo-Beat-6:45 Zirvesi
  -Kitap tanıtımları
  -Fanzin Apartmanı Zirvesi
  -6:45 ve Kaybedenler Kulübü söyleşisi(Kaan Çaydamlı-Erol Egemen)

  Katılımcılar:
  Kaan Çaydamlı
  Erol Egemen
  Umay Umay

  İzmir Buluşması, OpZen3’ün coşkulu bir şekilde başlangıcına tanıklık edecek, Türkiye’nin her yerinden Beat çevrelerini bir araya getirecektir. Bu buluşma aynı zamanda Neo-Beat 6:45 işbirliğinin ilk büyük buluşmasıdır. Bundan sonra çok sürprizimiz olacak…

  Katılanlar bilirler, Neo-Beat’in İzmir buluşmaları her zaman çok coşkulu geçmiştir. Uzun süredir topluca gelmediğimiz bu şehirde, deneysel müzikle, Rock’n’Roll’la ve Hector çığlıklarıyla sabaha dek Alsancak sokaklarında olacağız.

  İzmir Buluşması’na Fanzin Apartmanı da katılım gösterecek, fanzin dayanışmasını güçlendirme adına hep birlikte önemli adımlar atacağız. The Wall’a atfen: Birlikte ayaktayız, düşeriz bölününce…

  Önemli Not: Neo-Beat ağlarında inisiyatif almak ve projelere katılmak isteyenlerin katılımıyla festivallerde, kamplarda, komünlerde bir araya gelme adına 17:30’da mekanda kapsamlı bir forum düzenlenecektir. Üretim sürecine katılmak isteyen arkadaşların(özellikle ilk kez bir Neo-Beat buluşmasına katılacak olanların) bu saatte gelmesini tavsiye ediyoruz. Sonrasında her şey plansız gelişeceği için birbirimizi bulmamız zaman alabilir.

  29 Nisan günü, Alsancak’ta sokakta, mekanda ve sahilde kaybolursanız ya da tanıdığınız kimse yoksa Hector diye çığlık atmanız yeterli. Çünkü gün boyunca İzmir’in sokaklarında şifre: Hector!

  *Neo-Beat buluşmasının devamında mekanda The Kick konseri ve Yalnızlar Partisi gerçekleştirilecektir.Neo-Beat buluşmasına giriş ücretsizdir, buluşma sonrası konsere katılım biletlidir.

  OpZen Nedir?

  OpZen, 50’yi aşkın fanzin-sanat grubu-Beat çevresi ve underground grubun desteklediği, yaza dek devam edecek çok sayıda projeyi ve üretim ağını bir araya getiren deneysel bir açılımdır.

  OpZen’in reeldeki ilk dalgası 5 Mart 2015’te İzmir’de Psyche Beat Fest’le başlamış, sonrasında yaklaşık 1 haftayı bulan otostop yolculuklarıyla, kamplarla ve sonunda güneyde kurulan Satürn Komünü’yle birlikte geride birçok öykü bırakmıştır.

  OpZen’in 2. dalgası ise Ekim 2016’da Adalar-Eskişehir-Ankara hattında gerçekleştirilmiştir. Ve baharın gelmesiyle OpZen3 için Neo-Beat bu sefer rotasını Ege ve Akdeniz’e çeviriyor.
  OpZen boyunca Neo-Beat çok sayıda şehirden otostopla geçecek, kamplar kurulacak ve kapanış güneydeki ütopik topraklarda, Olympos’ta, Satürn Komünü’nde gerçekleştirilecek…

  OpZen’in bütün etapları dışarıdan her türlü katılıma açıktır. İlk kez bir Neo-Beat etkinliğine gelecek, Türkiye’nin her yerinden birçok isim olacaktır. OpZen3, bir anlamda aramızdaki duvarları kaldırarak, Beat enerjisini İzmir-Aydın-Denizli-Isparta-Antalya hattı üzerinde, canlı olarak hep birlikte deneyimlememizi sağlayacaktır.

  -OpZen 3 kapsamında İzmir, Aydın, Denizli, Isparta ve Antalya’da Beat çevreleri kurulacaktır.

  -OpZen3 boyunca her şehirde kamplar kurulacak, bu uzun rota üzerinden toplu olarak otostopla geçilecektir.

  -Neo-Beat’in ekoköy projesi kapsamında, yol üzerindeki bazı ekolojik köylere de uğranacak ve ortak vizyon gözden geçirilecektir.

  -Olympos yangını nedeniyle tahrip olan bölgenin son durumu incelenecek, ağaçlandırma durumuyla ilgili ortak rapor hazırlanacaktır. Detaylı bilgi için: http://t24.com.tr/haber/neo-beat-yanan-ormanlari-agaclandirmak-icin-adrasanda,354675

  -Satürn Komünü’nde bütün sınırlar anlamsızlaşır. Neo-Beat hangi ideolojiye, felsefeye inandığını, hangi şehirden geldiğini sormaz. Çünkü Zen ve Satürn birleştiricidir. Duvarı birlikte yıkacağız.

   

  ADÜ ve SDÜ
  İzlenimlerimize göre bir süredir bu 2 üniversiteden Neo-Beat’e yoğun ilgi gelmektedir. Bu nedenle OpZen3’ün rotasında, Aydın ve Isparta da yer almaktadır. OpZen’le bu şehirlerde Beat çevreleri kurulacak ve belirlenen noktalarda kamp kurulacaktır.

  Satürn Komünü/Olympos-Adrasan (2-3 Mayıs)

  Komünün kurulacağı arazinin en yakın yapıya 40 dakika mesafesi bulunmaktadır, çevresi dağlarla çevrilidir. Yer olarak, Musa Dağı ile Olympos arasında, Sazak Koyu’nun arka bölümünde kalmaktadır. Geceleri; denizde 3-4 özel yatın demir alması haricinde çevrede medeniyete dair hiçbir şey yoktur. Holy Antalya Koyu, yarı vahşi ve psychedelic aurası ile bir Zen keşişini aydınlanmaya taşıyabilecek tüm perspektifleri taşımaktadır ve yinelemek gerekirse eğer “Kozmos kapsayıcıdır.”

   

  Dipnot: “Unutmamanız gerekenler” Kamp Malzemeleri (Çadır, Mat, Uyku Tulumu ve El Feneri öncelikli)

  *Etkinlikle ilgili gelişmeleri twitter’da #OpZen ve #neobeat hashtaglerinden canlı olarak takip edebilirsiniz…

  Peki şimdi ne olacak? Jim Morrison’ın dediği gibi “Ya müzik yapmaya devam edeceğiz ya da yeni bir yer bulacağız!”

  I’m gonna break
  I’m gonna break my
  I’m gonna break my rusty cage and run

  Paylaş
  Önceki İçerikPulp Night
  Sonraki İçerikYeditepe Buluşması

  CEVAP VER

  Lütfen yorum yapınız!
  Lütfen adınızı buraya yazın