Yeditepe Buluşması

  Harita yükleniyor...

  Tarih/Saat
  Date(s) - 21/04/2017
  17:30 - 22:00

  Mekan
  Eskihâl Cafe & Pub Yeditepe

  Categories No Categories


  Neo-Beat YEDİTEPE Buluşması

  Tarih: 21 Nisan 2017
  Mekan: Eskihâl Cafe & Pub Yeditepe(Ataşehir)
  Saat: 18:00-22:00

  *Etkinlik gününe özel 50cl Bira: 10 TL
  **Giriş ücretsizdir…

  Neo-Beat Ataşehir’e Geliyor…

  4 Şubat tarihinde kurulan Factory İstanbul’la Neo-Beat, Türkiye çapındaki üretim ağlarının ana koordinasyon merkezini Ataşehir’e taşımış, Beat enerjisi Kadıköy-Ataşehir hattında daha önce görülmedik düzeyde yükselmeye başlamıştır.

  Bu kapsamda 21 Nisan günü Ataşehir’de, Yeditepe bölgesinde toplanıyoruz. Buluşmaya ağırlıklı olarak Yeditepe Üniversitesi öğrencileri katılacak olmakla birlikte, İstanbul’da olup da Neo-Beat projelerinde, Burgazada’da kurulacak Satürn Komünü’nde, festivallerde ve beatkusagi.com odaklı underground edebiyat çalışmalarında inisiyatif almak isteyen herkes davetlidir.

  Etkinlik parti formatında olmayacaktır. Önceliğimiz, Factory İstanbul’un kurulmasıyla birlikte, İstanbul’daki Beat çevrelerini Ataşehir merkezinde bir araya getirerek, doğacak enerjiye tanıklık etmektir. Özellikle, daha önce hiç Neo-Beat buluşmasına katılmamış arkadaşlar davetlidir.Ve en çok da bu distopik şehirde yalnız hissedenler…

  Etkinliğe katılanlara 29 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında İzmir-Olympos hattında gerçekleşecek OpZen yol-kamp-komün deneyimi hakkında bilgi verilecek, İstanbul’dan İzmir’e toplu geçiş için kayıt alınacaktır.

  Detaylı bilgi için: http://beatkusagi.com/events/opzen3/

  Bonus:
  1. Buluşmada, Neo-Beat Band’in akustik canlı performansı olacak.
  2. Açık hava etkinliklerinin merkezi olacak Satürn Parkı adını verdiğimiz yeri açıklayacağız ve bu bölgedeki etkinlik takvimini açıklayacağız.
  3. Bu etkinlikle, Ataşehir’de Underground Sinema gösterimleri başlayacak…Gösterimler küçük gruplarla, deneysel ortamlarda gerçekleştirilecek.
  4. Neo-Beat’in Yol Kitabı’na ve Neo-Beat Fanzin’e ulaşabileceksiniz.
  5. Katılımcılar yazın gerçekleşecek Zeytinli, Kuşadası, Nilüfer Fest’le ilgili bilgilendirilecektir. Neo-Beat bu festivallerin tamamına toplu katılım gösterecektir.

  FACTORY İSTANBUL NEDİR?

  Factory İstanbul, Neo-Beat’in underground sinema, müzik, yeraltı edebiyatı ve underground üretimlere dair bütün çalışmalarını bir araya getiren deneysel bir üretim ağıdır. Bu yapı klasik topluluk yapısında ilerlemez, yönetim kurulu, dernek vs. gibi prosedürleri kabul etmez. Beat enerjisiyle, “There is no plan.That is the fucking plan” felsefesiyle yönlendirilir.İdeolojimiz Pink Floyd, rehberimiz ise arayıştır.

  60’LI YILLARDA THE FACTORY

  Warhol’un Factory’si ilk defa 60’ların başında New York’ta kurulmuş, şehirle özdeşleşen Pop-Art üretimlerinin yanında, özellikle deneysel sinemada ve psychedelic müzikte önemli açılımlara gitmiş, Velvet Underground gibi gruplar çıkarmıştır. 60’ların sanatsal üretimleri, Factory efsanesiyle birlikte kültleşmiştir.

  UNDERGROUND SİNEMA

  Beat Sinema, geçen yaz Kadıköy’de düzenlediği Underground SineFest tarzı etkinlikleri, daha küçük gruplar düzeyinde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede, dönem dönem belli mekanlar belirlenecek, burada seçilen konsepte göre film gösterimleri yapılacaktır. Bu gösterimler, müziğin ve diğer deneysel üretimlerin de bir arada olacağı dinamik tecrübeler olacaktır. 24 saat aralıksız film gösterimi gibi uçuk girişimler şimdiden gündemimizdedir.

  Detaylı bilgi için: http://beatkusagi.com/avm-sinemasina-karsi-beat-sinema/

  Biz Neo-Beatler olarak, artık biliyoruz ki ne geçmişe ne de geleceğe aitiz. Ne bu ülkeye ne de bu gezegene aitiz. Satürn, bizim için bu dünyadaki sıkışmışlığımızdan kaçış adına güçlü bir metafor olmuştur. Bugün Satürn’ü birçok kişi dövme olarak vücudunda taşıyor, kolyesini takıyor, hep birlikte duvarlara kazıyoruz.

  Distopyanın klasik öğleden sonralarından birinde, Sweet O’ Child Mine çalarken arka planda önce bir Tuborg açacağız, biraz sarhoş olacağız, biraz bu andan uzaklaşacağız, belki bir sigara yakacağız, Bulantı’nın ilk cümlesini okuyacağız, belki bir yolda yeniden karşılaşacağız. Ama o şarkı çalacak. Bir atom savaşı yaşansa, elektrik çağı geride bırakılsa bile çalacak…

   

  Adres: Kayışdağı Mahallesi Baykal Caddesi No: 3/A Ataşehir
  Ulaşım: Eskihâl Cafe & Pub, Yeditepe Üniversitesi Üst Kapı’ya yürüyerek birkaç dakika mesafede bulunmaktadır.Yeditepe Üniversitesi Kadıköy Rıhtım’dan kalkan ve Bostancı Köprüsü üzerinden Ataşehir’e geçen 19 No’lu otobüslerle ya da Bostancı Köprüsü Ataşehir yönünden kalkan minibüslerle ulaşılabilir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorum yapınız!
  Lütfen adınızı buraya yazın