The following two tabs change content below.
EnginYILMAZ

EnginYILMAZ

EnginYILMAZ

Latest posts by EnginYILMAZ (see all)

gece-victor-hugo

14.07.2014 – 05:23

Bazı geceler öyle uzundur ki hiç sonu gelmeyecekmiş gibi hissedersin. Yine de sabah olacağını bilirsin. Ama hangisini istediğini bilmiyorsundur. Sonsuz geceyi mi, yoksa; senin için çileden başka bir anlam ifade etmeyen gündüzü mü?

Ben geceyi tercih ederim. Bilgisayarın karşısından elim boş kalktığım ya da dışarıda sarhoş olduğum geceler hariç elbette. Aynı gecede her ikisi de olmuşsa o gece korkunçtur.

Sanırım bu gece de yazamayacağım… Sonra devam ederim bu yazıya…

 

16.07.2014 – 23:47

Sevgilinden ayrılmışsan, içkin bitmişse, kiran gelmişse, işten kovulmuşsan, ayakkabıların yırtılmışsa ve birkaç gündür yazamıyorsan, aklına tek bir şey gelir; intihar. İnsanların çoğu incir çekirdeğini bile doldurmayacak meseleler için intihar ederler. Çünkü hayat; incir çekirdeğini doldurmayan olaylar dizinidir.

 

20.07.2014 – 01:36

Bir oda da, sevgilinle kavga etmekten başka yapacak bir şey kalmamışsa, deliliğe ayak uydurmaktan, dışarıdan gelen korkunç ambulans sirenlerini dinlemekten, televizyondaki cinayet, tecavüz, savaş haberlerini ve siyasetçilerin gevezeliklerini dinlemekten başka yapacak bir şey kalmamışsa, sarhoş olmaktan başka çaren yoktur.

Bir gecede mahvolan o kadar çok hayat var ki, sarhoş olmaktan başka tutunacak dalın kalmaz. Hayat, beklentilerden ve bu beklentilerin yıkılışlarını izlemekten ibaret…

Her şey anlık… Hayat anlık, ölüm anlık… Mutluluk ve huzur yıllar alabilir ama ölüm anlıktır.

 

20.07.2014 – 23:58

Bir süredir elime tek bir kitap bile almadım. Sürekli sevgilimle kavga ediyor, sevişiyor, sarhoş oluyor ve yazıyorum. Bir romana başladım, bitireceğime her ne kadar inanmasam da. ‘Bitirsem ne olacak sanki’ diye düşünüyorum sanırım.

Gündelik ihtiyaçlar bile canımızı sıkmaya yetiyordu. Tuvalete gitmek, acıkmak, içkimizin bitmesi, uyumak ve kavurucu sıcak en büyük sorunlarımızdı. İnsanın ömrünün büyük bir kısmı tuvalet ve banyoda geçiyordu. Ne aptalca! Yine de alış veriş merkezlerinde, ucuz barlarda, kalabalık caddelerde, kafelerde, stadyumlarda ve tımarhanelerde olmaktan bin kat iyidir.

Bir gün bir kız arkadaşıma buna benzer bir şey demiştim;

‘’Yazmak, benim için sıçmak kadar gerekli ve değerli.’’

Sadece gülüp geçmişti. Ben de öyle…

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın