Hayata Karşı

The following two tabs change content below.

ExploreRoy

Latest posts by ExploreRoy (see all)

Yıldızların birbirine nispet yaptığı bir geceden dökülen kelimelerin anlamını düşünmek biraz kekremsi tat bırakır zihinde. Yıldızları gölgede bırakacak sıfat bulmak imkansız çabalamayı bir kenara bırakıp seyret özlemini anlat onlara sanki dünyaya hükmediyormuşcasına kendinden emin bir şekilde Hector kelimesi duyur ve elindeki bira ile kutsa o anı.

Bazen etrafındaki sesleri farketmezsin odaklanmış gibisindir ama değilsindir. Arafta kalmışsındır kalmamışta olabilirsin ne bok olduğunu sen bile çözememişsindir. Bedenin ağır geldiğini ruhunun ulaşmak istediği yere çok uzak olduğunu farkedersin ve özgür olamadığın hissine kapılırsın daralır,boğulur donakalırsın. Dışa vurmak istersin bazı şeyleri bulantın tutmuş Sartre paniği basmıştır. Tanıdığım bir şarapçıdan duymuştum beynin kusmasıdır küfretmek,çok küfretmen senin suçun değil demişti. Bazen de susarsın konuşmak istemezsin anlatsan anlamsızlaşır hareket etmez yaptığın tek eylem gidişata istemsiz şekilde seyirci olmaktır. Elbet bir şekilde yansıtırsın içindekileri etki tepki prensibidir bu.

Sıfır noktasındasındır bazen ulaşmak istediğin yere sadece el çırpman yeterlidir. Hayatı dışarıdan izler gelişen olaylara dokunmaz resmin büyüğüne odaklanırsın. 

Sıfır noktasındasındır bazen pişman olacağın şeyler yapar pişmanlık duymazsın. Çılgınca bir dönem geçirir hatırlamaz enlerinde yaşar ölmekten korkmazsın. Bir beat anonimi olduğunu görür yola bağımlı olduğunu hissedersin.Arayışın kutsal olur şekil değiştirdiğine asla bitmeyeceğine düşünürsün.

Bazı kavramların kafamıza takıldığı olur irdeler,incelemeler yapar idrak etmeye sonucunda ise kendi düşüncemizi ortaya koyarız günümüzde Tyler felsefesini anlamak ve benimsemek toplum tarafından tepki almamıza  neden olurken “bizler tarihin ortanca çocuklarıyız .bir amacımız yada yerimiz yok..ne büyük savaş yaşadık nede büyük buhranı..bizim en büyük buhranımız…hayatlarımız…” Arayışımıza sarılmış içimizdeki ateşi her yaptığımız eylem ile körüklerken  zamanı gelince ise lejyon3 olarak bütün duvarları yıkacağız.                                                                                       “together we stand, divided we fall.” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Önceki İçerikPINK FLOYD’LAŞMAK
Sonraki İçerikGidilen noktalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın