The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Bir nevi emekçilerin haykırışıdır ‘Heavy Metal’.
Heavy Metal bir başkaldırıştır. Heavy Metal’i ne ile sentezleyebiliriz derseniz, kendilerini his ve ruh ile bağdaştırabiliriz.Yanlış olmaz değil mi? sigaranızı yaktınız ve biranızı elinize aldınız, arka fonda Judas çalıyor, evet biraz çekimser durdunuz sanırım.Heavy Metal’i Blues etkisinden kurtaran gruptur saygı değer Judas Priest. Led Zeppelin, Deep Purple bu türün inanılmaz derecede ulu temsilcileridir.

Sevgili dostlarım; sizlere elbette bilgi vermeyeceğim.Sizlere hisleri ve neler anlayabileceğinizi anlatacağım.Nietzsche’nin mağaraya sığındığı zaman aldığı hazzı anlatacağım.Ya da vazgeçtim, konumuz Heavy Metal.Emekçilerin çığlığı.Parmak kanatan soloları dinlediğiniz zaman bir anda çocukluğunuza iniverirsiniz, bir anda kendinizi ilk aşkınızın yanında bulursun.Var ise tabi ki.Bilirim her birinizin sololarda birer anısı vardır.Hayat bundan ibaret değil midir? müziklere sığdırılmış hayatlar,anılar ve hatıralar.O sololar sizlerin bütün geçmişini bir anda gözler önüne serer. Sizin de yok mudur anılarınız Manowar’da?Saygı duymaz mısınız bu adamlara? oturun ve düşünün hangi şarkıda hangi aşkınız var.

Sizlere bir şey vaadedemem ama sizlere bütün geçmişini önünüze sermeyi vaad edebilirim.Sizlerin anılarınızı canlandırabilirim.Bu yazımı okurken açın en sevdiğiniz şarkıyı ve kapatın gözlerinizi.Var ise bir dal sigara yakın ve düşünün.Üzülmeyin dostlarım anılarınız burada duruyor, şarkılarla birlikte yaşıyor. Heavy Metal’i diğer türlerden ayıran ise yazılan sözlerdir, her birinde anlam barındıran sözlerdir, her birinde anlam barındıran sololardır. Sizlerin anılarına saygı duyulması gerektiğini o sololardan anlayabiliriz. Sevgili Rob Halford; Tanrı’da biliyor ben bir günahkarım derken, sizlere ihtiyacımız yok derken bizleri tasvirlememiş midir? Eric savaşı betimlerken bizim yaşam ile savaşımızı bilmez miydi?

Black Sabbath kurulduğunda emekçileri yanına almadı mı? aslında komünizm etkiside görülebilir Heavy Metal’de. Sizler eşitliğe inanmaz mısınız, sizler özgürlüğü savunmaz mısınız? Kısa keseceğim bu sefer dostlarım; açın Warriors Of The World’u ve gözlerinizi kapatın…

Paylaş
Önceki İçerikTop Manifestosu
Sonraki İçerikSaturnized
Hz.Till
'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'

1 Yorum

  1. Ben de metal ve rock uzerine yazılar yazıyorum. Sevdiğim albümleri türkçeye çeviriyorum. Bu konuda saatlerce konuşabilirim sanırım. Burada yazar olarak yazabilir miyim? Alttaki linkte birkaç yazım var inceleyebilirsiniz
    http://akorgezegeni.com/2017/03/17/metallica-bilinmeyenler/
    http://akorgezegeni.com/2017/03/30/tum-zamanlarin-en-iyi-10-metal-muzik-grubu/
    http://akorgezegeni.com/2017/03/17/megadeth-bilinmeyenler/
    http://akorgezegeni.com/2017/03/17/pink-floyd-bilinmeyenler/

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın