The following two tabs change content below.
beatverock

beatverock

Bu dünyada gerçekten inandığımız iki şey var: Rock and Roll !

  1. Öncelikle grup elemanlarını tanıyalım, kendinizden biraz bahseder misiniz?

         Büyük Birader vokal – gitar-harmonica Bora Biçer, bas-çello-geri vokal Ulaş Tercan ve perküsyon-davul-geri vokal Gerçek Dorman’dan oluşuyor.

  1. Grubun kuruluş aşamasını bize biraz anlatır mısınız?

         2007 ‘de Ankara’da ilk temelleri atıldı grubun. Birkaç kadro değişikliğinden sonra son haline kavuştu Büyük Birader. Bora’nın hali hazırda bekleyen bestelerine Ulaş ve Gerçek’in düzenlemeleri tam bir trio sound elde etmelerini sağladı.

  1. Son çıkan albümünüzün adı yol; yol sizin için ne ifade ediyor?

     Aslında müzik yapmak hep yolda olmak gibi bir şey, hem alabildiğine özgürlük duygusu hem de bir o kadar bilinmeze giden sonsuz ve riskli bir yol. Zaten bizi ayakta tutan şey de bunlar. O yüzden ilk albüm yol olsun dedik. Yoldayız…

  1. Sizce rock müziği diğer müzik türlerinden farklı kılan nedir?

        Rock müzik bir duruş, bir tavırdır. Hep söylüyoruz; rock müzik hikayeler anlatır, bir derdi vardır bu müziğin. Her ne kadar sistem tarafından  içi boşaltılmaya çalışılsa da yer-altından sesler her zaman ayyuka bir şekilde çıkacaktır.

  1. Hector şarkısı nasıl ortaya çıktı, Hector çığlığıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Hectoooooorrrrr … İlk Zeytinli rock festivalinde biralarımızı yudumlarken duyduk ilk tepkimiz ”Bu ne ulendi”. Sonra orada tanıştığımız birkaç arkadaştan iki farklı hikaye duyduk biri herkesin bildiği odtü tayfasından bir internet grubundaki Hector lakaplı bir arkadaşın o gruba bilmem kaç gigabayt porno yüklemesi ve çocuklardan birinin yurtta camı açıp Hectorrrrrrr ınınnıınını diye bağırması sonra milletin ağzına dolanması. İkinci hikayeyse daha ilginç ve bize şarkı yazdıran fenomen. Yine Hector lakaplı bir arkadaşın Zeytinli’ye girip o çadırlar arasında sırra kadem basması. Bu hayale inanarak bu şarkı çıktı bizden …

  1. Genelde hangi mekânlarda sahne alıyorsunuz?

Düzenli olarak sahne aldığımız bir mekan yok. Ama düzenli olarak konser vermeye çalışıyoruz. Bu sene Türkiye’de gidebildiğimiz her yere gitmeye çalışacağız. Hatta yurt dışı festival planlarımız da var.

  1. Size sosyal medyadan nasıl ulaşabiliriz?

Aslında Google’a Büyük Birader yazdığınızda tüm sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz. Instagram, facebook, twitter, youtube gibi tüm sosyal ağlardan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca resmi web sitemiz http://www.buyukbirader.com/ u da ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın