The following two tabs change content below.

nostalgia's

Anlamsızlığın ortasında bir kasabanın şimdilerde kullanılmayan sözcükleri gibiydim. Anlamsızlığın ortasından bir panjurun gölgelerle yıllardır süregelen savaşıydım. Anlamsızlığın ortasındaki dünyanın "noktasın sen" kabullenişlerinde bir bedbaht direnişçiydim. Oysa sözcük benim. Her akşam gölgemle güneşim öpüşüyor bahçelerimde, dünyada bir nokta olmayı kabul edilebilir kılan sonsuzluğa hoyrat bir selam verir gibi,

Latest posts by nostalgia's (see all)

01.01.2017|sabaha karşı 03.00

Ve gece yine ipini çeker..
Yılın ilk günü, yeni bir devam ediş daha aynılıklara.Katlanmam gerekenlerin artışı beni heyecanlandırmıyor. Zorla anımsadığım sayıların farklılaşması beni değiştiremiyor. Yazacağım. Yalnızca kendim için.Kaldı ki mutlak olan kişinin kendiyle olan münasebetinden başkası değil. Herkes,her şey, her yer ve her kelimesinin kapsamı dahi devamlı başkalaşırken kendinden kaçıp kendine sığınmaktan başka ne yapabilirsin? Biliyorum, birçok yanıt verebilirim ama vermeyeceğim.Sözde sorularıma bulduğum cevaplarla soru işaretlerimi kırmayacağım.Veya alelade bir dilek fırsatında gerçekleşişi başkasına bağlı ricalarım olmayacak, yürürken karşılaşma ihtimalini öngörüp adımlarımı bir başka atacak kadar etki altına girmeyeceğim, dinlediğim yabancı şarkılardan sözleri halimi tasvir edenleri değil ritimleri beni zevklendirenleri seveceğim. Bencillik kelimesinin iltifatı andıran bir tınısı olacak. Aksini denemedim mi? Öz saygı ve bencillik kol kolalar birinin düşerken diğerini de sürüklediğini keşfetmişken yükselişlerine tanıklık etmeyi haketmiş sayılmıyor muyum?
Bu’ndan sonra olamayacağımı varsaydığım kadar bencil olacağım.

Peki bu ne?

Belki son damlasını da edinmiş bardak ya da kedinin üzerine düşen bir damla ıslaklık.Alışa alışa mı varılmış sonuçlar veya alışmamak için mi bilmiyor bilmek de istemiyorum. Nedenler bana beni katmıyor. Öyle ya öldüğünde dahi neden öldüğünü muhtemelen bilmiyor olacaksın ve bu nedenler sadece geride kalanların meselesi olacak. Öğrendiklerindeyse senin geri dönüş biletin kesiliyor olmayacak hatta bu nedenin bilinirliği seni daha da unutalabilir kılacak.
Her neyse artık iç çekişlerim de olmayacak. Algılarımı benimle çeliştirecek şeylerden kaçacağım.Evet tüm bunları mızıkçı bir çocuk edasıyla yapacağım.

Bu oyunun kurallarını ben koymadım. Değiştirmeyi denedim ama zorlamadım. Kanıksanmış bir ritüelin içinde okuyup durduğum metni ben dahi anlamıyorken kime dinletebilirim ki?

Yeni bir şeyler karayalayıp okumam bekleniyor. Hayır bu da oyunun bir parçası. Ben oynamayacağım. Ne de olsa bunun bir oyun olması da benim fikrim değildi. Monarşiyi yıkıyorum derken kral ilan edilmek mutlu eder miydi duvarlarımı yıkacağım derken yenisini örmek kadar yerinde bir tezat yokken.

Şimdi kendime hiçliklerin ağır bastığı yerde bir mağara edindim.
Çıkarmaya yeltenmeyiniz.
Zira bulunduğunuz yerde bana hitap eden bir şey yok.

Paylaş
Önceki İçerikKısaca 60’larda Müzik
Sonraki İçerikVAZO

Anlamsızlığın ortasında bir kasabanın şimdilerde kullanılmayan sözcükleri gibiydim.
Anlamsızlığın ortasından bir panjurun gölgelerle yıllardır süregelen savaşıydım.
Anlamsızlığın ortasındaki dünyanın “noktasın sen” kabullenişlerinde bir bedbaht direnişçiydim. Oysa sözcük benim. Her akşam gölgemle güneşim öpüşüyor bahçelerimde, dünyada bir nokta olmayı kabul edilebilir kılan sonsuzluğa hoyrat bir selam verir gibi,

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın