The following two tabs change content below.
Aykovsky

Aykovsky

Aykovsky

Latest posts by Aykovsky (see all)

Evet içim sarhoştu

İlk defa yazdığım yazıyı okuyacak insanlardan kaç para aldın sorusu yönelmeyecek bir yazıya adım atıyorum. Çünkü burada kimsenin parayla derdi yok. Heyecandan ben sırıtarak yazmaya başladım.

Bursa beat kuşağı

Kulağa hoş geliyor değil mi? Bursa da bir avuç değil bir pança da olsak güzel. Tutam tutam serpildik, yeşilin içine…

Bursa da güzel işler yapmak için bir aradayız. Güzel iş dediysem binlerce çalışanı olup, 301 tanesini şehit verecek kapitalist düzenden bahsetmiyorum. Sadece huzur ve gönül vermiş güzel insanlardan bahsediyorum..

Şimdi Bursa dersek, o Uludağ’ın güzellikleri ve deniz kenarının incileri gibi şehri tasvir etmeye gerek yok. Bursa insanların yeşilini sevdiği kent. Sonrası yaşam alanı.

Yola çıktığında Gölbaşından, Orhaneli’n den, Orhangazi’sinden oradan buradan nereden girersen gir yeşil yollar karşılar seni. Atların özgür olmasa da çiftlik hayatında Karacabey’den girersin Balıkesir’den gelirken.

Parmak arası terliklerinle şıpıtak şıpıtak yürürken görürsün canlı Bursa’yı! Dalarsın sonsuz maviliklerin orada burada kestiği kara parçalarının küçük yerleşkeler olduğu sahillerine… Adım adım gezersin 5 günde her Yeri..

Beat kuşağının parodisi içinde başlarsın adımlamaya, mahallelerinde her biri başka hayat tarzına bürünmüş insanlar vardır. Gök kuşağının renkleri kaplamıştır mutlu insanları. Sen sadece sarhoş kafanın bir kestane şekeri değeri kadar olmayan güzelliğinle arşınlarsın.

Bursa işte bu kadar güzelliklerinin arasında, sen aşağı tırmanan kimliğinle koşarsın, sokaklarında elinde bira şişenle dolaşırken dayak bile yiyebilirsin. Laf yersin fiziki görünüşün aykırı olduğu için koy amına der basar gidersin. Parmak arası terliklerin ve nemli sıcağın verdiği parmak arası kaşıntısıyla koşmak istersin ve hep aynı labirentte bir sonraki arada sadece yürürsün. Kaybolmazsın sen olursun sadece bir de son sardığın tütünün parmaklarına verdiği o içine çekilesi kokusu olur.

Doğmadan önce yapman gereken ilk şeydir aslında beat kafası. Yaşamalısın onu yaşamalısın ki ona buna şuna ve her kim olursa ona düşünceni paylaşırken gözlerin sağa sola kaymaz. Mantığını bildiğin şeyin, pratiğini korkusuzca, cesaretinle aktarırsın. Doğmadan önce yapman gereken ilk şey sana mutluluk verirse sen adım atarsın parmak aranın kaşınmasıyla yürüdüğün sevdada..

Bursa güzel şehirdir ve güzel insanları vardır. Ama herkes senin kaşıntının iç sarhoşluğunu yaşayamaz. Mantığına terstir! Düzenini kurmuş ve koyunlaştırılmıştır içinde yer aldığı sistemde birey. Sen en iyisi doğmadan önce 2 bira iç ve beat kuşağını araştır haspam! Ne de olsa her insan bir beyin, her beyin bir dünya, her dünya bir fikir. Onlar sistem oyuncusu sen ise hep yedekte yorulan insanların verdiği mutlulukla 3. Biranı açan şanslı bebeksin. 9 ayın doldu hadi sende bir hareket yap ve gerçeklerinle yüzleştir dünyayı!

Paylaş
Önceki İçerikToplum İçinde Erimek
Sonraki İçerikBaşlangıç.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın