The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Her birimiz insanız ve hata yapma lükslerimiz elbette olacaktır. Robotların bile hatalarının olduğunu kabul edersek bizim hatasız olma gibi bir durumumuz olamaz. Teknoloji bile piyasaya hatasız bir ürün süremiyorsa bizim hatalarımız oldukça doğaldır. İnsanların kaç hata yapma şansının olduğunu biz belirleyemeyiz. Elbette insanlar bir hatayı defalarca tekrarlayabilir. Çünkü insan unutabilme mekanizmasına sahiptir ve bir anda daha önce yaptığı korkunç hataları tekrarlayabilir. Ve tabiki bizim bu hataları en az seviyeye çekme gayretimiz var mı? önce bunu anlamamız gerekir.

Sevgili dostlarım; ilk yaptığınıza hata diyebilirsiniz, ikinci yaptığınıza hata diyebilirsin ama üçüncü kez aynı şeyi yaparsanız bu hata olmaktan çıkar ve sizin bilinçli olarak bunu yaptığınız ortaya çıkar. Elbette hatalar ve yanlışlar yapacaksınız lakin bunların sizin hayatınızı etkileyebileceğini de göz önüne alarak yapacaksanız. İnsanlar doğası gereği empiristtir. Var mı aramızda dogmatik düşüncelere inanan? bundan sonra ki yazımı okumaya devam etmesin öyleyse.Biz insanlar hata yaparak,yanlış yaparak bilgi birikim kazanırız ve doğruyu buluruz. Belki doğrular, hatalarda gizlidir bunu bilemeyiz ve deneyerek öğrenebiliriz. Denemeden bir olguya ulaşmak mümkün değildir. Hataların üstüne gitmezsek nerden bilebiliriz ki hata olduğunu.

Eğer yaptıklarınızın hata olmadığını düşünüyorsanız ve kendi doğrularınızın bunu yaptırdığına inanıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz.Çünkü deneysellik bir şeyi kabul etmeyi yasaklar.Bilgi sonsuzdur,sınırsızdır  bir doğrunun sonu yoktur ve buna hata yaparak ulaşabiliriz.Sevgili dostlarım hata yapın lakin pişmanlığınızı hatalarınıza vurmayın ve unutmayın ki ‘Sadece Ölüler Ve Aptallar Fikir Değiştirmez’…

Paylaş
Önceki İçerikCÜMLELER
Sonraki İçerikAfrodit Gemisi
Hz.Till

‘Hepimiz İyiliksever Kötüleriz’

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın