The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Birçoğumuz insan olduğumu öne sürüyoruz değil mi? Aslına bakarsak sadece fiziksel özelliklerimiz bir insana benziyor.İnsanlar sürü halinde yaşayan devlete ve bir dine inanan topluluktur.Sürekli kendilerine bir lider arayışı içerisine girerler ve bir çobanın kendilerini gütmesini beklerler.Ömürleri beklemekle geçer insanoğlunun, ihtiyatla bekleyen topluluğa bir lider gelecek ve insanlığı kurtaracak.Öyle mi? Elbette öyle değil.Bizim bir çobana bir lidere ihtiyacımız olmadı ve olmayacaktır.

İnsanlığın pek faydasını görmedik kıymetli dostlarım.İnsanlık doğanın başına gelmiş en büyük felakettir.Hadi ‘insanlıktan çıkalım’ ve doğaya bir katkıda bulunalım.Doğayı ve yaşayan diğer canlıları rahat bırakalım, onlar insanlıktan çok çektiler onlara çok zarar verdik.
‘İnsanlıktan Çıkmak’ gerçekten müthiş bir şeydir bana güvenin, sürüye adapte olmak yerine kendi bağımsızlığımızı kutlayalım kendi özgürlüğümüze koşalım.Kendimizi baştan yaratalım ve sürüden ayrılalım.

Neden insanların yarattığı ve öne sürdüğü yasalar içerisinde yaşayalım ki? Neden insanlığı ve kuralları dinleyelim? Neden kendi çizgimizi kendimiz çizmeyelim kendi yolumuzu kendimiz yapmayalım? İnanın bana sürüden ayrı yaşamak her zaman etkili olmuştur.Kendi hayatımıza birilerinin müdahale etmesine izin vermeden özgürce savaşalım.İnsanların belirlediği ölçülerde, onların bize uygun gördüğü hayat biçimi içerisinde yaşamayı derhal terk edelim.
Modayı takip etmek yerine kitaplarla kendimizi bilgilendirelim, insanların bize uygun gördüğü kıyafetleri giymek yerine sadece giyinmek için giyinelim ve beğenilme arzusu gütmeden yaşayalım.İnsanlık bizi sınırlandırmadan kendimizi özgür hissederek yaşayalım.
Aslında ‘İnsanlıktan Çıkmak’ gerçekten mükemmel bir hareket olur.Elbette beni dinlemek zorunda değilsiniz, gidin o halde alış-veriş yapın televizyon başında vaktinizi öldürün ego ve tüketim çılgınlığı içerisinde boğulun ve dibe batın.Bankalardan gelen borçlarınızı ödemekle meşgul olun o halde.Gidin kendinize yeni kıyafetler alın ve insanlara kendinizi beğendirin.Güzel makyaj malzemeleri alın ve kendinizi güzel gösterin.Evden işe gitmek dışında yola koyulmayın öyleyse.Ama beni dinlerseniz özgürlüğüne varırsınız ve kendinizi sürüden ayırırsınız.Tüketim çılgınlığı içerisinde bir yarış içerisinde olmadan hayatınızı devam ettirmemenizi vaadediyorum sizlere.Gelin hep birlikte kurtulalım insanlıktan ve daha fazla doğaya zarar vermeden sıyrılalım sürüden.

Koşalım dostlarım, kurtulalım bu insanlıktan ve kendimizi özgürlük yoluna koyalım.Unutmayın yola koyulanlar kaybetmez ve istasyona ihtiyaç duymayız…

Paylaş
Önceki İçerik
Sonraki İçerikNeden İnsanlardan Nefret Etmemeliyiz?
Hz.Till
'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın