The following two tabs change content below.
tombombadil

tombombadil

tombombadil

Latest posts by tombombadil (see all)

DİSCOVER

bir evim olduğunu biliyorum. bunu büyüdüğüm yerin önceden dere olan, şimdi ise aynı yerden yol geçen çöp mahallenin son tepesini aşarken ağır ter kokumdan daha fazla rahatsız edici halde anımsadım.

sarmaşık örülü bahçe kapısına varana dek iki bin kilometre taşıdığım sırt çantamın omzumu tutan sol kolu kopuverdi. artık bedenimden yayılan kokudan ve uzun koltuk altı kıllarımdan rahatsız olacak insanların dünyasına girmiştim. kapıyı açmadan önce arkamı dönüp uzakta görünen geldiğim yola baktım. yaşadığım en sikik, en boktan duygu bu. midemi bulandıran ve iki gün boyunca karnımın ağrımasına sebep olan nöbetin başlangıcı. zile basana dek devam etti. kusmak için duraksadım.

tabuların boğuk atmosferine girdim.

çok yorgunum, göz kapaklarım acıyor. düşündüğüm şeyler; bunlar değil.

‘hiç uyumadan devam et’
gittikçe belirginleşen sesin nereden geldiğini merak edip etrafımı süzdüm. bana yönelmiş meraklı gözlerin içinden kendime bir kuytu seçip iç sesimin beni eritmesine izin verdim. kimseyle konuşmuyorum. kitap okumayı denedim, uyumayı, sigara içmeyi, yemeyi, sıçmayı, yazmayı. fakat her birinde biraz eksik hissediyorum kendimi. yolun kuvvetli çekim gücü uyumaya dahi fırsat tanımıyor. yumuşak yataklardan zihnimi koydukları tasta ezilişini izliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın