The following two tabs change content below.
Milena

Milena

In the sky.
Milena

Latest posts by Milena (see all)

d68533191e7675e418d6d6ad2b0c6702

 

Kendimi yok etmek icin elimden gelen herseyi yaptim ve bir sabuna dönüştüm. Siyah beneklerim vardi ve coğaldılar. Patlayan damarlarım karıştılar beneklere. Ve tek bi beneğe toplandi bütün enerjim. Ve ben icine çekildikçe büyüdü küçük kara benek. Kara beneğin içi genişti. Ve kayip.

 

Beneğin içinde herşey kayıptı. Beneğin kendisi bile kayıptı. Hayatta kalmaya ve kaybolmamaya çalışan birkaç kayıp şeyi takip ederek beneğin gittikçe daralmakta olan ağız kısmından kendimi dışarı attım.  Bir uzay boşluğunun ne kadar ortasinda olunabiliyorsa o kadar ortasindaydik sağ kurtulanlarla. Herseye eşit uzaklıkta ve yakınlıktaydık. Anlayamiyordum. Hepimiz farkli noktalarda olmamiza rağmen nasıl oluyor da hepimiz uzay boşluğunun tam ortasında olabiliyorduk.

Uzay boşluğu iyice kararmıştı. Benek içerisine çektiklerinin etkisiyle büyümüş güneşin önünü kesmeye başlamışti. Artık daha iyi görebiliyordum.

Anlamaya başladım. Hepimiz eşit uzaklıktaydık. Çünkü hepsi aslında bana bağlıydı, bendi. Sağımda geçmişim, solumda düşüncelerim, aşağıda umutlarım ve onları seçemeyeceğim uzaklığa saçılmış birkaç şeyim daha vardı.

 

Bunlar benim miydi yoksa hep beraber mi “ben” dik? Ben neydi? Su an hissettiğim miydi sadece yoksa bir saniye önce hissettiğim de ben miydi.

Hepsi “ben” bile olsa onlari hisssedemiyorum. Bir nokta önceki cümleyi yazan “ben” bile benden hissedemeyeceğim kadar uzaklaştı ben bunlari yazarken. Ve bir sonraki cümleyi yazan “ben” de beni hatırlamayacak. Ne acı bir saniye sonra unutulmak icin yaşamak. Unutulacağını bile bile nefes almak her nefesinde kendini hiçliğe kariştırmak ve hiçliğin senden bir tane daha doğuruşunu izlemek.

 

Boyle boyle yaşadığını hissediyor galiba insan.

 

Paylaş
Önceki İçerikYAĞMALAMA
Sonraki İçerikWoodstock’tan Satürn’e…
Milena

In the sky.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın