The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Yüce dostlarım, sizlere bu kez de ‘saygı’ nedir ne değildir? bunu anlatacağım;
Saygı hayvanlara mı yoksa insanlara mı özgü önce bunu bir irdeleyelim. Saygı bir nesneye mi yoksa bir varlığa mı duyulur ya da gösterilir? Che, Lenin, Stalin, Marx tarihin gördüğü büyük saygısızlardandır. Bu saydığım insanları hatırladınız ya da tanıdınız değil mi? O ‘adamlar’ tarihe karşı gelmişlerdir, rejimi değiştirmeye çalışmışlardır. Bu adamlar insanlığa çağ atlatmışlardır. Diktatörlüğe saygısızlık etmişlerdir, sisteme karşı gelmişlerdir ve hiç görmüşlerdir. Eğer bu saygısızlıksa ‘saygı’ aslında yapılması hoş bir şeydir. Che, Lenin, Stalin,Marx halkı eşitliğe sürüklemişler ve emperyalizmin düşmanı olmuşlardır. Hırsızlık,yolsuzluk ve daha niceleri bu dönemde var olmamıştır, olamamıştır. Halkın eşitliği derecinde büyük bir ‘saygısızlık’ etmişlerdir. Sevgili dostlarım bu adamlar insanlığa çağ atlamışlardır. Sizleri boyunduruk altında tutmak isteyenlere karşı savaşmışlardır.
Ben burda bir siyasi ideoloji anlatmayacaktım. O halde saygı’ya geri dönelim. Doğa büyük bir saygıyı hak ediyor, bize verdikleri karşısında biz saygısızlık ediyoruz. Ağaçlara,hayvanlara,bitkilere,yeryüzüne büyük saygısızlık ediyoruz. Peki sizler düşündünüz mü saygı’yı kim hak ediyor? İnsanlığa dem vuracaksınız yüce dostlarım, insanlık bu saygıyı elbette hak etmiyor. İnsanlık kendisine sunulanı hak etmiyor ve hor görüyor. Doğaya karşı diz çökün ve o’na saygınızı iletin. Saygıyı dinlediğiniz bir müzik de hak ediyor olabilir ya da sevdiğiniz bir kadın.

Yalvarırım sizlere saygı’yı hak etmeyenlere saygı göstermeyin. İnsanlığa saygı göstermeyin. Onlar sizlere saygı göstermiyor, siz de karşılığını verin ve bu saygısızlık için onları cezanlandırın. Ne hoştur ki saygı sizin kendinize karşı olan hoşgörünüzdür. Sizler öncelikle var olan ruhunuza saygı göstermelisiniz, sizler öncelikle bedeninizi ruhunuzdan ayırın ve yüce olan ruhunuza büyük saygınızı gösterin. Ruhunuzu özgür bırakın ve o’na gerektiği saygıyı gösterin. Tanrı saygı değer mi? buna sizler karar vereceksiniz sevgili dostlarım. Sizler kendi Tanrı’nıza gösteceksiniz saygınızı. Bir boyunduruk altında yaşamak istemezsiniz değil mi? o halde ne duruyorsunuz saygısızlık edin, saygısız olun.

Sizlere bağırıyorum dostlarım! Büyük ve yüce ruhunuzu özgür bırakın ve o’nu saygı değer hale getirin. Sizler kendi ruhunuza saygı göstermezseniz kimse size saygı duymaz. Saygı duyulur mu gösterilir mi? sizlerden isteğim bunun cevabını kendiniz verin. Saygısızlığı affetmeyeceğiniz gibi ruhunuza gereken saygıyı gösterin. Ruhunuza ve bedeninize bir zincir vurmayın, o’nu serbest bırakın ve karşısında saygıyla eğilin. Sizler elbette saygı duyulan kişiler olmak istersiniz lakin siz kimsiniz?

Sen kimsin? bunun cevabını bilmiyorsan saygını at bir kenara yoldaşım. Sen yüce ruhun dışında kimsin? ya da ruhun kim?
Sizlere yalvarırım sorun,sorgulayın. Ruhların saygıyı hak etmediği bir evrende ruhunuza saygı gösterin. Ve sizleri düşünmeye sevketmek isterim dostlarım, yöneltin soruları kendinize SAYGI nedir?

Paylaş
Önceki İçerikHiçlikten Gelen Kadın
Sonraki İçerikD-Ü-Ş-T-Ü
Hz.Till
'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın