The following two tabs change content below.
Hz.Till

Hz.Till

'Hepimiz İyiliksever Kötüleriz'
Hz.Till

Latest posts by Hz.Till (see all)

Kıymetli dostlarım bu sefer ki yazımda serbest bir konu işleyeceğiz aslına bakarsak sevgi ile ilgili bir şeyler anlatacağım sizlere.Yalnız olduğunuz,kimsesiz olduğunuz zamanları hatırlamanıza yardımcı olmak isterim.Tek başınıza ağladığınız zamanlar aklınıza geldi mi? Bir omuz aradınız değil mi? Tek başınıza bir masaya oturup içtiğiniz bira,şarap aklınıza geldi mi? Dostlarım hepimizin yalnızlığı büyük bir buhran olarak geçmiştir.Yalnızken kendi sesinizi dinlersiniz asla kalbinizin sesini duyamazsınız çünkü orası boştur.Bir şeyler yapmak istersiniz birisiyle ve elinden tutmak istersiniz sonsuzluğa gidercesine. Elinden tuttuğunuz kişiyle evreni tamamıyla dolaşmak istersiniz.Ben yalnızken her gün sarhoş olup hayatı sorguluyordum.Şimdi bir sevgilim var ve bu süreçte oldukça mutluyum.Sizler yıkık,dökük birer harabelersiniz.Bırakında kaldırsınlar sizi oradan bırakında elinizden tutsun birisi ve sizi tekrar yapılandırsın.

Yalnızken daha güçlüyüm diyeceksiniz bana çünkü bir zaafınız yok ve bir şeyler için mücadele etmiyorsunuz.Yani sizi zayıf noktanızdan vuramazlar.Lakin birisinin elinden tutarsanız size gerçek gücün ne demek olduğunu gösterecektir.Birisi elinizden tuttuğunda gücü derinlerine kadar hissedeceksiniz. Ayağa kalkın ve sevginizi bahşedin dostlarım.Hepimiz yalnız ölemeyecek kadar mükemmel insanlarız ve mutluluğumuzu birileriyle paylaşmalıyız.Bana kızacaksınız belki de küfür edeceksiniz.Nihilizm’i savunuyordun, Nietzsche’yi seviyordun n’oldu sana? Der gibisiniz biliyorum. Ama sabahları sevdiğiniz insanla uyandığınızda sevginin ve kendinizin ne denli güçlü olacağını görebileceksiniz.

Hayata dair bir şeyler bırakın dostlarım.Yalvarırım dinleyin beni yalvarırım kulak verin bu dostunuza.Ben ne olursa olsun empirizm’den vazgeçmedim ve hep denedim sonuna kadar denedim.Kumar belkide bu hayatım ama ben sonunda mutluluğu buldum.Ağlayın,gülün,eğlenin,düşün,kalkın ama sizi elinizden tutup kaldıracak birisi bulunsun ve eski hayatınıza dönmeyin.Durun dostlarım kulak verin bana yalvarırım elinden tutun hayatın,gücün,sevginin ve kalkın ayağa doğrulun. Ben gördüm bunları ben bir kadının beni nasıl ayağa kaldırdığını gördüm beni nasıl baştan yarattığını beni nasıl sımsıkı sardığını gördüm.Ve yalvarırım sizlere sevgiye inanın sevgiye koşun.Güneş elbet sizin içinde doğacaktır dostlarım.Selam olsun bütün sevenlere selam olsun ellerimizden tutup bizi kaldıranlara ve selam olsun O ‘ na…

Paylaş
Önceki İçerikPause
Sonraki İçerik
Hz.Till

‘Hepimiz İyiliksever Kötüleriz’

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın