The following two tabs change content below.

Sıvadık Fanzin

Kafaya göre yazılar

Latest posts by Sıvadık Fanzin (see all)

sıvadık fanzin

Her yayının olduğu gibi Sıvadık Fanzin‘in de bir yayın ruhu var. Masa başına oturmadan, GÖNDER butonuna basmadan şunları hatırlamanızı isteriz.

Derdimizi tek kelime ile anlatacak olursak “samimiyet“tir

Öncelikle sayfa doldurmak adına yapılan laf kalabalığını sevmiyoruz.

Yeni sayıya özel yazılar yazılmalı. Daha önce yayınlanan, “ya şimdi bu sayıda şöyle patlatayım geçsin” düşüncesinden uzak satırlar sayfalarımızı doldurmalı. İstediğiniz yazıyı, istenilen biçimde yazmakta serbestsiniz. Eğer o içten ve hatta dipten ise doğru şey yapıyorsunuz demektir.

Yalınlık önemli tabi. Sonuçta okur dilimizden anlayabilmeli 😊  Noktalama işaretlerine dikkat etsek de kasti kural bozumlarına da karşı değiliz ama anlaşılma kıtlığı yaratan (mesela virgül hatasının meydana getirdiği okuma sıkıntısı. Bir çok fanzinde karşılaşılan bir durumdur ve nice kıymetli yazı boşa gider, okunmaz) bölümlerde “dostum şurada bir sıkıntı var” deme lüksümüz vardır.

Sıvadık “oh bee şunu da yazdım” yazılarının yeridir.

Kaba politika sevmiyoruz daha doğrusu televizyon siyaset ağzını yazanlarımıza ve yayınımıza yakıştırmıyoruz. Başka bir şekil üzerinden ifade yolunu arıyoruz. O yolu bulduğunuz zaman cinayet mi işlersiniz, küfür mü edersiniz size kalmış.

Küfür konusunda ise rahatız ama güçlü bir şey olduğunun da farkındayız. Her küfür bin kelime gibidir ve yazardan bağımsız kuvvetlerdir. Çok kullandığınız taktirde hem değerini yitirir hem de yazınızı ele geçirir.

Sıvadık Fanzin okunur olmaktan, okuruna imkanları dahilinde ulaşmaktan başka bir amaç gütmemektedir. Bu masumiyetini korumak varlık sebebidir.

Siz de bizim gibi düşünüyor ve birlikte yol almak, destek olmak istiyorsanız bir mail atmanız yeterli

ucnoktasivadik@gmail.com

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın