The following two tabs change content below.
birtutambulut

Latest posts by birtutambulut (see all)

                                                                   TENİM KAPININ ARDINDA

Her gün tenimi giyiyorum kıyafet gibi. Sadece duyguları yetmiyor insanın; dünyanız sert, dünyanız görsel, tenimi istiyor dünyanız. Kanatlarımı söküyorum her sabah, dünyanızda yer çekiyor, gök itiyor; uçmak yasak. Kanatlarımı söküyorum  her sabah.  Çizili bir düzeni adımlıyor ayaklarım; kaldırımlarınız dar, yollarınız hep yalnız. Sonsuz yeşillik var, göz alabildiğine mavilik oysa arada çitler. Dünyanız gri, dünyanız soluk. Bir nehre yatırıyorum her gece bitkin bedenimi. Su sızıyor benliğime, dünyam geceleri hep yağmurlu. Tenimi, kapının arkasına asıyorum. Korkuyorum, bir sabah unutursam tenimi orada. Dünyanız beni havaya mı hapseder, suya mı bular? Dünyanız beni fark eder mi? Korkuyorum; tenimi unutmaktan, dünyanızın benliğime karışmasından.

Uçuyorum ve ayrıldığım yere geri dönemiyorum. Herhangi bir haritam yok, ben kendi dünyamdayım ve normal hayata uyamıyorum.

Bir kadeh şarap içersin, dibinde ince kırmızı bir halka kalır. O halka gibi hissediyorum bazen. Kendi içimde sarhoşum ama her an suya bulayıp kadehten aşağı atabilirsiniz beni. Suya bulamanızdan korkuyorum, ayılmaktan korkuyorum dünyanızda. Bir sigaranın son nefesiyim, küllüğe basıp söndürmenizden korkuyorum.

Bazen kayboluyorum.

Issız bir çölde sürüklenen toz parçası gibi yapıştığım her tene uyumsuzum. Kayboluyorum…

Hatta kayboldum, kendimi bulamıyorum…

Başım bitkin bir sokak, kollarım durgun bir nehir, ayaklarım yapışkan bir çamur, kalbim…  kalbimin neye dönüştüğünü ben de bilmiyorum. Dünyanız dönüştürüyor her şeyi; zamanı zamana buluyor, iyiyi kötüye katıyor; dünyanız bulanıyor. Bulantısı her gece kıyıya vuruyor. Bu bulantının ortasında kendimi arıyorum. Her gece kendimi biraz daha kaybediyorum.

Ve bugün korkmuyorum artık! Yarın tenimi kapının ardında unutacağım; havaya karışmak mümkün, suya da. Hatta kendimi bulabilmek bile mümkün…

IMG_20140625_204723

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın