The following two tabs change content below.
hknbzn

hknbzn

hknbzn

Latest posts by hknbzn (see all)

 

tumblr_ldachzWKlm1qa5699o1_500

Her gencin hayaliydi duş başlığından akar gibi yağan yağmurda sevgilisiyle umursamazca öpüşmek.Oysa gerçek şunu gösteriyordu ki o gençler izledikleri dizilere kaptırmışlardı kendilerini,o dizilerin yapımcıları Mikail’i bekleyemeden hortumla suladılar dizi setini.Ne yağmur gerçek yağmurdu ne de öpüşenler gerçekten tutkuyla ve aşkla öpüşüyorlardı.Gençlerin yalansız ve dolansız hayalleri yağmur suyu gibi şehrin kanalizasyonlarına doğru yol almak için mazgallara gidiyordu. Öpüşmenin ne kadar günah olduğunu söyleyen dizinin yayınlandığı aynı kanal böyle tutkulu sahneyi verecek kadar da çelişkiye düşerek ne yapacaklarını şaşırtıyordu. Yağmurda öpüşsünler mi? Evlendikten sonra mı?

İşin gerçeği şu ki birader anı yaşayan(ramazanda Allahuekber,sultan olmayan aylarda istismara devam) ve bu andan fazlasıyla para kazanan tv yapımcıların kurbanı olarak hayallerini şekillendiriyorlar ve bu  da yaşamlarını şekillendirmenin dolaylı yolu.  Prof.Dr.Jerom Singer’in tam da bunun üstüne söylediği bir sözü paylaşmak istiyorum:

Evinize geldiğinizde yabancı biriyle karşılaşıyorsunuz.Bu kişi çocuklarınıza kavga etmeyi,dayak atmayı,dövüşmeyi,cinselliği öğretiyor.Siz bu insana ne yaparsınız?Onu biraz da şiddet kullanarak atmaz mısınız? Fakat bütün bunları her gün,her saat yapan Tv’nizi başköşenize yerleştiriyorsunuz

Tv düşünmemizi,hayal etmemizi engelleyen bir çeşit modern canavar.Tv’leri atın! Tv ünitelerinizi kütüphane yapın! Daha çok hayal kurduğunuzu görüp yaşadığınızı hissedeceksiniz!

Nefret dolu cümlelerimizi bırakın Tv değil biz kendimiz kuralım

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın