The following two tabs change content below.
Utis
#NeoBeat 一は全、全は一/Ichi Wa Zen, Zen Wa Ichi

MANİFESTO
-USC’nın bilim insanlarının aksine bir mizah anlayışı var. Ornitorenklere bakın. Bunu cidden doğal seçilim ile açıklayamazsınız.

-Pek çok türdaşı gibi insan merkezci, insan-çevre ilişkisi üzerine kurulan bir dindir.
Kanişler ve şivavalar USC tarafından bize, biz kendimizi yalnız hissetmeyelim diye verilmiştir. Bu noktada insan türünü genelleyip kendimi ve sizleri, ona dahil ederken çekindiğimi belirteyim.

-USC’nın diğer yaratıcılardan bir eksiği yoktur. Hatta homoseksüellere ait görüşlerinden bahsederken cücelere de değinerek ayrımcılıkta henüz öngörülmemiş sahalara dalmıştır.

-USC ırkçılık konusunda oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir. Kesinlikle bir üstün ırk vardır ki bu korsanlardır, korsanlar USC tarafından seçilmiş insanlardır.

-USC sanılanın aksine herkesin tanrısıdır.
Kapitalist kardeşlerimizin sermayelerine hak ettiği yeri de vermekte, standart tüketici insanın düşünce sistemine göre yazıldıldığı için de örneklendirmelerinde sık sık McDonald’s, Toshiba vb kabul görmüş uluslararası güçlere değinmektedir.

-Evrim büsbütün reddedilmemekte, yalnızca bu USC’na bağlamaktadır. Her neyse siz şempazeleri boşverin, atalarımız USC’nın asil korsanlarıdır.
Özünüz ile bağınızı kaybetmek üzereyseniz en yakın bara gidip saricam eskort oturun ve kendize sorun: Bir korsan ne yapardı?

-USC’nın varlığını kanıtlayan oldukça sıradışı ve yerinde tespitler vardır.
1)Hummer tipi cipler cinsel seçilimin sonucu olarak ortaya çıkmıştır.
Bedensel eksikliği dengeler, örter. İnsanların sahip olmadığı, o hayvanlardaki kabaran renkli tüyler gibidüşünebiliriz onları.
2)Yer çekimi USC’ndan kaynaklanmaktadır. Newton’cı yer çekimi teorisinin açıklayamadığı durumlara USC neden olmaktadır. USC makarnavi uzantıları ile bizi başımızın üzerinden bastırarak yeryüzünde tutmaktadır.
3)Tıp alanında günümüzde uygulanan yöntemler birtakım hastalıklar karşısında eksik kalmaktadır çünkü doğaüstü sebepler göz ardı edilmektedir.
(Neyse ki; kan çekme yöntemi uzun yıllar işe yaradıktan sonra hastalık ruhları artık ekarte edilmiştir.)
4) Cadılarla savaşımında biliminsanları değil, cadılar kazanmıştır. Cadılar hesap makinelerini yerler.

-Bildiri içerisindeki tüm diğer maddeleri yutacak bu son madde kutsaldır. USC TAKİPÇİLERİ DOGMAYA KARŞIDIR!

UÇAN BUGLAR
Bu kitabın ciddiyetsiz bir resmiyetle yazıldığını bilin. Bu kitap teolojik bir eserdir. Alışık olduğunuz anlatımın ötesine geçişi onun gerçek-dışılığını değil, özel oluşunu gösterir. Karikatürize edilmiş olduğunu düşünüyorsanız kitap içerisinde adı geçen ve ID’ye dayanan herhangi bir kutsal kitapla karşılaştırabilirsiniz. Uçan Spagetti Canavarı Kutsal Kitabı 6:45 Yayın tarafından dilimize de kazandırılmış olup takipçi kitlesi dünya üzerinde büyük bir hızla yayılmaktadır. Gücünü bilimdeki ve medeniyetteki buglardan alan bir canavarı mantıklı argümanlarla reddetmek oldukça zordur.

Sonuç daima boşlukları(ve bugları) nasıl manipüle ettiğinize dayanır. Bizler evrimleşme sürecimizin sonucunda artık günün en az üçte ikisini online geçiren bir türüz. Sinyalleri yayan uzuvlarımız(pek çokları bu sinyallere wifi derler) sanal evrenimizde çevremizi kuşatan buglara aşina olmamızı sağlıyor.(ister bir pc oyunu, ister bir yazılımda karşımıza çıksınlar)

Sanayi ötesi toplumun yaşayışı ile bir yazılım benzer prensipler göstermektedir.(ki; bu durumu Wachowski kardeşler Matrix felsefesiyle ele alarak her simülasyonun bir bugı olduğunu bize hatırlatmışlardır.) İnandıklarımız, yaptıklarımız ve en çok da seçimlerimize yön veren şey çoğunlukla bu buglardır.

İvme kazanarak ilerlemenin de kolay yoldan elde etmenin de yolu bugı bulmaktan geçmektedir. Tarih boyunca fikirler de bu yöntemi kullanmışlardır. Bunun sonucunda da medeniyet bize büyük bir teoriler çöplüğü taşımıştır.(Bu çöplükte yer alan fıkra niteliğindeki bilimsel gaflar ayrı bir yazının konusu olarak ele alınmalıdır.)
Tüm bu teoriler bataklığına bata çıka ilerleyen USC kabul etmeliyiz ki altı doldurulmuş tezleriyle oldukça dikkate alınası bir kilisedir.

Ya da yazar Bobby Henderson evrim teorisi taraftarı bir ters psikoloji uzmanıdır. ne olursa olsun sonuçta adam kendi kilisesinin peygamberidir. Doğru bilinen yanlışlar karşıt fikirleri savunarak değil, bazen yüzeyde sağlanıyor görünen bir uzlaşı ile daha kolay göz önüne serilebilmektedir.

“Ve birisi haksızlığımı ispat edene kadar, teorim budur” diyor Bobby Henderson. Bir yerlerden tanıdık geliyor değil mi?

Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı, Boby Handerson

( P.S. Spagetti öğrenci/işsiz dostudur sevin.)

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın