The following two tabs change content below.
hack_tor

hack_tor

0 ve 1 arasında, hayatın virüsü, sabit bir yer yok ama Gondor diyelim.

Hava galiba sıcaktı, gözüme vuran güneşten başka hiç bir şey hissetmiyordum. Şehrin ortasında hızlı adımlarla yürüdüm, sonra oturdum.
Özür dilerim dedi, bunu telefondan söyledi. Söyleyecek hiç bir kelime bırakmıyordu, hiç bir şeyi anlamıyor ya da umursamıyordu.
Ben kimseye karşı bir şey hissedemiyorum, seninle alakalı değil diye devam etti. Her şey benimle alakalı, bu dünya dönüyorsa sadece
benim kafamın içinde dönüyordu. Yıldızlara sadece ben anlam yüklüyor, gökyüzünü ben mavi yapıyordum. Ankara’da kötü zamanlarım oldu,
o yüzden kafamda hep gri Ankara. Cevap vermedim, sadece suyun akışını izledim. Dere hızla akıyor ama bir yerde çok büyük bir taş
derenin akışını engelliyordu. Dere bütün güzelliği ile akıyordu, güneşle karışıyor, yaprak hışırtıları ile senfoni yaratıyordu. Ama o taş,
her şeyi bozuyordu. Biri o amına koduğumun taşına tekme atsın, ben atamıyorum o kadar güçlü değilim. Atsın yoksa atmazsa kendimi atacağım.
Cevap verdim, üzgün olduğumu söyledim. Bana karşı bir şey hissetme dedi, umudun olmasın aramızda hiç bir şey olmayacak dedi.
Yanımda olsa dudaklarına yapışır, öyle intihar ederdim. Seni kaybetmek istemiyorum ama yanımda olmanı istiyorum dedi.
Ama beni hayatından çıkartmalısın, ben o kadar iyi biri değilim diye ekledi. Aşkında sevgininde buna bir isim koyanlarında ağzına sıçayım.
Hızlı adımlarla eve doğru yürümeye çalıştım, köprüde durdum. Aşşağıya gölgeme baktım. Benim hareketlerimi takip ediyordu. Işıktan daha hızlı
bir şey varsa o da karanlıktır. Yok olmak var olmaktan daha kolaydır. Nefret etmek sevgiden, hissizleşmek hislerden daha kolaydır.
Yok etmek, parçalamak var etmekten daha kolaydır. Bir insanı kolayca öldürebilirsin, saniyeler içerisinde. Bir gitarı çalarken zaman harcarsın.
Saniyeler içinde aşık olabilir, yıllar sonra bile unutamazsın. Özür diledi, seni çok seviyorum kaybetmek istemiyorum dedi. Eve doğru yürümeye başladım.
Ben ne kadar vardım ki onun için beni kaybetmekten korkuyordu ? Olmayan birini kaybedemezsin. Umut etme, ümit olmasın içinde diyordu.
Umut olmadan nasıl yaşar ki bir insan ? Eve geldim, kapıyı sert bir biçimde açıp kapadım, saniyeler içinde olmuştu her şey.
Kim beni ne yapsın dedim yattım ve bir sigara içtim. O kadar hissizleşmiştim ki ağlayamıyordum bile.

Paylaş
Önceki İçerikAlper Çeker Röportajı
Sonraki İçerikJim, Şef, Otoban | YOL
hack_tor
0 ve 1 arasında, hayatın virüsü, sabit bir yer yok ama Gondor diyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın