The following two tabs change content below.
uyanneo

Latest posts by uyanneo (see all)

Şu büyük sonsuzlukta koşuşturmalarınıza 2 dakikalığına ara verip gökyüzüne baktınız mı hiç? Ya da pamuk şeker satan birini gördüğünüzde, o küçüklüğünüzdeki elinize bir lira geçtiğinde yaşadığınız heyecanı tekrar yaşadınız mı? Sevgili, para, ünvan, kariyer, modern köleliklerimizin adları bunlar mı? Sevmediğimiz halde güzel bir kızla ya da yakışıklı bir çocukla bir sevgiliniz olsun diye beraber olmak, dünyanın belki de en gereksiz şeyi olduğu halde elinizde her zaman para/ paralar bulundurmak, isminizin başında doktor/ doçent/ teknisyen vs. var diye kendinizi sokaktaki herhangi birinden farksız sanmak, bu ünvanı elde edince üstün olacağını düşünüp bütün hayatını bir kağıttan fazlası olmayan “di-ploma”ya adamak, modayı takip etmek, modernize olmak…

Üzgünüm ama hiçkimseden farklı değilsiniz eğer hergün sabahtan akşama kadar Facebook’ta takılıyorsanız, televizyon izliyorsanız. Üzgünüm ama özel değilsiniz elinizde bir çöp toplayanda olmayan ” Onur Belgesi” ” Yüksek Başarı Belgesi” var diye ve hatta siz o belgeyi almaktan başka işe yaramıyorsanız, siz olmasaydınız da bu dünya devam edecekti ama dünyadan bir çöp toplayıcısının eksilmesi sizin eksilmenizden çok daha büyük bir etki yapacaktı.

Özgürlük, Düşünce, Özgür Düşünce, kavramlar üzerine yolculuğa çıkmalıyız. Neyin, neden, ne anlama geldiğini yeniden keşfetmeliyiz. Görünen yollardan gidersek yeni bir şeyler bulamayız, kaybolmalıyız. Aramak, yaşamımızın en vazgeçilmezidir, arayışlarımızı gerçeğe yöneltmeliyiz. Televizyonlardan, telefonlardan, bilgisayarlardan ve ulaşılabilir tüm alanlardan beynimize takılan görünmez tasmalarımızı çıkarmalıyız. Biz iPhone’u olan, H&M’den giyinip Mc’den yiyen Starbucks’tan kahve içip BMW kullanan Facebook, Twitter, İnstagram üyeleri değiliz. Bizler, insanız. Parası olan, yürüyen et torbaları gözüyle bakıldığımız, 11 haneli 9 haneli 7 haneli numaralarla kodlandığımız dönen çarkların içerisinde bunu fark etmeliyiz. Üzgünüm FOX size hiçbir zaman onların görmenizi istediğinden fazla gerçek sunmayacak ya da Burger King hiçbir kar göz etmeksizin aldığınız her ” Big King Extra” başına 3. Dünya ülkelerinde bir çocuğu doyurmayacak.

Size aşk, para, inanç, şöhret, adalet yerine gerçek lazım. Ve bunu kimse size gümüş tepside altın suyuna batırılmış olarak sunmayacak.

System_Failure_by_Fauglir

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın