The following two tabs change content below.
Solomon

Solomon

Solomon

Latest posts by Solomon (see all)

Sevgili Dostum…
Hayatla aramda mesafeler arttıkça düzenli olarak aklıma sen geliyorsun. ”hayatla arana mesafe koy ” dediğin gün hala tüm berraklığıyla aklımda, bilincimiz o kadar berrak olmasa da.
Bir çok şey öğretmiştin bana, gecenin renginin koyu olması yanında biçiminin dünyadaki en ağır silindir olduğu, aşk duygusunun birine bir nesneye aşık olmaktan daha değerli olduğunu, alkoller arasında şarabın ayrı bir yere sahip olması gerçeği ve içileceği en güzel yerin bir sahil olduğunu…
Yine çok sarhoş olduğumuz bir gün dudaklarına ustaca dökülen bir söz söylemiştin,”beynin bir müptezel gibi çürürken söylediğin şarkıda ne kadar detone olduğun önemli değil” evet Dostum haklısın. Haklı. Artık kendimi sorgulamayı bıraktım hatta şarkı söylemek bile cidden eziyet çünkü Dostum hayat bizim ritimlerimizi çalmıyor, çalan müzik ise hiç tanıdık değil.
Şu sıralar kendimi zaman ve mekan içinde salınan bir hayalet gibi hissediyorum, kalbi olan, duyuları olan, farkında olan bir hayalet. Sanki bana ait olan hiçbirşey yok ne bir ülke ne bir ev ne de sokaklar.
Aşk mı onu hiç sorma Dostum, aşk özgür bir duygudur ama günümüzde 90’lık pilli teyipler gibi tuşlarla dolu bir algı ve her basılan tuşta bir tepki bekleniyor, kalıplaşmış.
Ah neyse unutmuşum biz bunları seninle gecenin en aydınlık olduğu vakitlerde konuşurduk, ben bu yazıyı sana gök aydınken yazıyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın