The following two tabs change content below.

 

 

 

Sunaktan ince tütsü dumanı yaylar çizerek yükselirdi. Lavanta kokardı ve un ufak külleri aralık pencereden gelen deniz havası ile çevreye dağılırdı. Siyah güneşliklerin indirilmediği saatlerde çatıda olunurdu. Güneş oklarını yer yüzüne atarken akıl kamaşır, müzik bölünür parçalara ayrılır ve renklere dönüşürdü. Kelimeler unutulduğunda düşünceleri renkler ifade ederdi. Kelimelere takılmanın anlamı o günlerde de yoktu. Heyecan yeterince arttığında karşılığını alfabede kaybederdi.

İdealize edilmiş hayaller kurulur, fırsatlardan hep kaos seçilirdi. Yeni olan her şeye muzip güdüler ile yönelinir bir kez belleğe hapsedildi mi eskitilirdi. Her buluşla aynı yeniden doğuşun heyecanı tadılır, ardından hapsetmeye gelen devasa boşluk selamlanırdı. Boşluk ve bulantı eski birer dost gibi her seferinde tekrar ve tekrar gelirdi.

Renkler eskirken tükeniliyordu. Renkleri eskitirken özgürleşiliyor ve parçalara ayrılınıyordu. Her canlı gibi olabilecek en hızlı şekilde yok olmaya çalışılıyor, kimyasallarla bedenler çürütülüyordu. Yok olma süreci çoktan başlamıştı zihinde. Belki sekiz yaşındayken bisikletin zinciri deprem artığı mezar apartmanların önünde attığında ya da on iki yaşında okul yolunda bulunan gizemli çalılıkların arasındaki zayıf kiraz ağacının beyaz çiçeklerinin izlendiği anlardan birinde tanrı dokunmuştu.

Yok oluşumuzu başlatan dokunuşun ardından Hades’in tutsakları olarak yer yüzünde ölmeye devam etmiştik.

Zaman ilerlerken, kaçıp saklanılan tekrarlar gelip bizi bulmaya başlıyordu. Tekrarlar bulantımızı arttırırken alkol kusuyorduk. Şarkı kusuyorduk. Şiir kusuyorduk. Kahkaha kusuyorduk. Eskiyen renkler bir araya gelerek değişiyor, verdikleri tat aynı kalıyordu. Biz, aklımızda yine yaz günlerini geçirdiğimiz siyah güneşlikli odaya dönüyor, idealize edilmiş hayaller kuruyorduk. Yeni renkler anlamını yitirmeye başlıyor, renkleri bulma isteği değişmeden kalıyordu.

Renklere takılmanın anlamı yok.

Gökyüzü farklı açılardan da bakılsa gökyüzüdür.

Anlam renkleri buluşta ya da niteleyişte değil, arayışta kalmıştır.

 

blackstones

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Önceki İçerikInto The Wild
Sonraki İçerikÇoğalım
Utis
#NeoBeat 一は全、全は一/Ichi Wa Zen, Zen Wa Ichi

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın