The following two tabs change content below.
lili marleen

lili marleen

There's someone in my head but it's not me!
lili marleen

Latest posts by lili marleen (see all)

 

 

Hepimizin Beggin’, Can’t Take My Eyes Off You şarkılarıyla sesine aşina olduğu ama kimsenin ismini pek bilmediği bir isim Frankie Valli. İlk defa Grease müzikalinde kendisini dinlemiş olmama rağmen yıllar sonra Jersey Boys filmiyle ismini öğrenip early rock(rockabilly) şarkılarıyla daha yakından tanıyıp daha çok hayranlık duydum kendisine. Sesinin tizliği için Valli’nin en önemli özelliği diyebiliriz.

İtalyan kökenli Amerikan bir ailenin üç çocuğundan biri olan Frankie Valli’nin Frank Sinatra’ya duyduğu hayranlık onu müziğe yöneltti. 50’lerde ilk single(tekli) çalışması My Mother’s Eyes ile dikkatleri üzerine çekti. 1960’ta grubu The 4 Seasons adını aldı. 1962’de Sherry şarkısı ile adını daha büyük kitlelere duyurmaya başladı.

1967’de çıkardığı Can’t Take My Eyes Off You en büyük hitlerinden biri. Şarkı aynı zamanda bugün hala en çok coverlanan şarkılar arasında yerini almakta.

70’lere geldiğimizde eşsiz sesiyle hala zirvedeydi; My Eyes Adored You ile büyük beğeni topladı. ’76 yılında ise All This and World War II adlı müzik belgeseli için A Day in The Life’ı coverladı. Grubun Oh What A Night(December 63) hitini ilk dinlediğinizde size bir yerden tanıdık gelecek çünkü zaman zaman dizi ve filmlerde kullanılan bir şarkı. 1978 yılında ise Frankie Valli Grease filminin açılış şarkısı olan ‘’Grease is the word’’ şarkısıyla karşımıza çıkıyor.

Bugün hala verdiği konserlerle büyük beğeni toplayan efsanevi bir isim Frankie Valli. Yazıda geçen şarkıları dinlemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın