The following two tabs change content below.
lili marleen

lili marleen

There's someone in my head but it's not me!
lili marleen

Latest posts by lili marleen (see all)

Üç gün boyunca Türkçe Rock’ın önde gelen isimlerinin canlı performansları, güzel bir doğa ve güzel insanlarla birlikte birçok karmaşık duyguyu aynı anda yaşadık. İlk gün Yasemin Mori’yle ‘’ulu’’duk. Cem Adrian’ın eşsiz sesiyle yalnızlığımızı paylaştık. Moğollar’la coşup muhalif olduk, elli senedir yapamadığımız ‘’bir şeyi’’ yapacağımıza tekrar inandık. Mor ve Ötesi şarkılarıyla bir ilişkideki evreleri gel-git halinde yaşadık. Ayıp Olmaz mı da başlangıçtaki tereddüdü Yorma Kendini ile gelişme kısmındaki eğlenceyi Benim Küçük Sevgilim ile hasreti hissettik. Cambaz ile Gezi’deki penguenlere karşı tavrımızı bir kez daha ortaya koyduk.

İkinci gün Yüzyüzeyken Konuşuruz’la hafif bir rock n roll esintisiyle dalgalandık. Baba Zula’nın saykodelik tınıları üzerinde bulunduğumuz çakılları, batan güneşin kısık ışıklarını, deniz esintisini zihnimizde yoğun bir şekilde hissettirip harekete geçirerek bize bulunduğumuz yeri unutturdu. Doğayla dans ettik. Akşam karanlığında Büyük Ev Ablukada’nın enerjisi festival alanına kızıl bir renk yaydı. Pilli Bebek’te sololar içimize işledi bu sefer ağırbaşlı hissettik. Duman’la yeniden ergen olduk.

Üçüncü gün Ogün Sanlısoy’la günleri sayıp bu güzel festivalin son gününe geldiğimizi fark ettik. Kurban’la her şeyi unutup zıplamaya devam ettik. Hayko Cepkin’in sahne gösterisi her zamanki gibi kışkırtıcıydı. Bu tip gösteriler hep o uzaktan imrenerek izlediğimiz Avrupa festivallerine yakınlaştıracak cinsten bu yüzden görselliği de ön planda tutmak önemli. Pentagram’da kulaklarımız büyük bir hazza ulaştı. Headbang yaparken beynimiz kulaklarımızdan aktı.

Konserlerin olmadığı zamanlarda yeni insanlar tanıyıp şiirler okuyup önümüze geleni protesto ettik bazen de takdir ettik. Ulumayı bazen şaşkın bakışlar arasında bazen ıssız neo-beat çadır alanımızda gizlice okuduk. Bazen rockstar olduk bazen bir kaldırım serçesi. Bazen vandalist olduk bazen de hümanist. Zeytinlifest baştan sona bir histeriydi.zeytinli

Paylaş
Önceki İçerikSaçma .
Sonraki İçerikkısa yol
lili marleen
There's someone in my head but it's not me!

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız!
Lütfen adınızı buraya yazın